15 tys. odbiorców bez prądu po burzach w woj.podlaskim

15 tys. odbiorców bez prądu po burzach w woj.podlaskim

15 tys. odbiorców bez prądu po burzach

Ok. 15 tys. odbiorców nie ma w środę rano prądu w Podlaskiem po burzach – poinformowała PAP Agnieszka Bajerska z PGE Dystrybucja SA.

Najwięcej awarii odnotowano w rejonie energetycznym Białystok Teren, czyli w powiatach: białostockim, sokólskim i monieckim. Bajerska dodała, że nie wiadomo jeszcze czy awarie są spowodowane powalonymi na linie gałęziami czy drzewami, czy też doszło do uszkodzeń infrastruktury, np. połamania słupów energetycznych. Podała, że energetycy od rana lokalizują awarie, usuwają je.

Dyżurny w Wojewódzkim Stanowisku Koordynacji Ratownictwa Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku poinformował PAP, że w związku z burzami podlascy strażacy mieli ponad 80 interwencji, głównie przy usuwaniu powalonych przez wiatr drzew i gałęzi. Rzecznik KW PSP Piotr Chojnowski poinformował, że nikt w tych zdarzeniach nie ucierpiał.

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (UMB) poinformował, że wichura powaliła stary klon, który przewrócił się na zabytkowe ogrodzenie przy Pałacu Branickich (UMB mieści się w tym pałacu); na zamieszczonych zdjęciach w mediach społecznościowych widać, że uszkodził je. Drzewo przewróciło się przy bramie wejściowej na teren pałacowych ogrodów – od strony białostockiej katedry. (PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top