25 marca w Białymstoku akcja WWF „Godzina dla Ziemi”

25 marca w Białymstoku akcja WWF „Godzina dla Ziemi”

W sobotę, 25 marca o godz. 20.30 w Białymstoku, podobnie jak w wielu innych miejscach na całym świecie, odbędzie się akcja WWF „Godzina dla Ziemi”

Białostockie obiekty nie będą podświetlone. Przedstawiciele białostockiego magistratu zachęcają również mieszkańców do nieoświetlania domów i posesji. A wszystko po to, aby pokazać naszą świadomość ekologiczną i zasygnalizować troskę o środowisko.

Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do ogólnoświatowej akcji „Godzina dla Ziemi” poprzez wyłączenie świateł we własnych domach. W sobotę (25 marca) o godz. 20.30 nie będą podświetlone białostockie obiekty, m.in. Brama Wielka Pałacu Branickich, ratusz oraz wiele kościołów i cerkwi – informuje Agnieszka Błachowska z UM w Białymstoku.

Miasto wpisuje się w akcję, choć i tak od dłuższego czasu nie są włączane iluminacje wielu miejskich obiektów ze względu na oszczędność energii elektrycznej.

Włączając się w akcję „Godzina dla Ziemi” białostoczanie pokazują, że losy Ziemi nie są im obojętne.

Międzynarodowa inicjatywa polega na wyłączeniu świateł na jedną godzinę przez osoby prywatne, firmy, jak i władze miast, gdzie wygaszane są iluminacje najważniejszych budynków. Tym symbolicznym gestem ludzie na całym świecie dają sygnał politykom, że powinni bardziej efektywnie walczyć z globalnym ociepleniem i jego negatywnymi skutkami dla funkcjonowania człowieka i środowiska. W tym roku hasłem przewodnim inicjatywy jest walka z zanikiem różnorodności biologicznej. Kluczowa dla wspierania bioróżnorodności jest ochrona obszarów cennych przyrodniczo, aby stanowiły one bezpieczny dom dla zamieszkujących je zwierząt.

Organizatorem „Godziny dla Ziemi” jest WWF. Co roku bierze w niej udział ok. 180 państw na 7 kontynentach. Akcja od lat inspiruje do działania z przekazem, że warto walczyć o nasz dom – Ziemię.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top