7 lipca otwarcie plenerowej wystawy „Śladami życia dawnych białostoczan”

7 lipca otwarcie plenerowej wystawy „Śladami życia dawnych białostoczan”

Śladami żydowskiej historii

Ślady życia dawnych białostoczan żydowskiego pochodzenia widziane oczami dzieci i młodzieży można będzie zobaczyć w piątek (7 lipca) na wystawie w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 przy ul. Żabiej. To jedno z wydarzeń, które znalazły się w kalendarzu obchodów 80. rocznicy Powstania w Getcie Białostockim.

Plenerowa wystawa pokonkursowa zostanie otwarta 7 lipca o godz. 14.00 przy siedzibie MDK ZPO nr 2, ul. Żabia 5, na ogrodzeniu przylegającym do placu Mordechaja Tenenbauma, przy Pomniku Obrońców Getta.

Na to wydarzenie organizatorzy – Towarzystwo Działań Twórczych „Talent” i Młodzieżowy Dom Kultury – zapraszają osoby nagrodzone i wyróżnione w konkursie oraz autorów prac zakwalifikowanych do wystawy wraz z opiekunami, a także wszystkich chętnych.

Wystawa pokonkursowa wojewódzkiego konkursu fotograficznego zorganizowanego w ramach projektu „Historia w ulicach zaklęta” prezentuje prace dzieci i młodzieży z całego województwa podlaskiego. Zadaniem uczestników konkursu było odnalezienie i utrwalenie na fotografii śladów życia Polaków żydowskiego pochodzenia widocznych w architekturze, sztuce oraz spuściźnie kulturowej na terenie dzisiejszego województwa podlaskiego. Mogły to być obiekty lub detale architektoniczne, przedmioty codziennego użytku i sztuki użytkowej, przedmioty kultu religijnego oraz współczesne obchody, inscenizacje i przedstawienia zwyczajów i obrzędów. Wystawę tworzą najlepsze prace wraz z opisami.

 

 

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top