Białostoccy policjanci zatrzymali oszusta, który wyłudził od seniorów 160 tysięcy zł

Białostoccy policjanci zatrzymali oszusta, który wyłudził od seniorów 160 tysięcy zł

Białostoccy policjanci zatrzymali 33-latka podejrzanego o udział w oszustwach metodą „na policjanta”. Starsze małżeństwo z okolic Siemiatycz straciło w ten sposób blisko 160 tys. zł.

Według organów ścigania, mężczyzna był tzw. odbierakiem – to on przychodził po pieniądze.

Mieszkaniec powiatu siemiatyckiego usłyszał zarzut oszustwa. Grozi mu do ośmiu lat więzienia – podał w czwartek (16.02) zespół prasowy podlaskiej policji.

Do przestępstwa doszło w czerwcu ubiegłego roku w powiecie siemiatyckim. Na telefon stacjonarny małżeństwa w podeszłym wieku zadzwonił wtedy mężczyzna podający się za policjanta. Poinformował, że przestępcy mają ich podrobione dowody osobiste i mogą wypłacić zgromadzone na koncie seniorów oszczędności.

Oszust polecił małżeństwu wypłacenie pieniędzy z banku i przekazanie ich policji w depozyt. Następnie przekazał słuchawkę innemu mężczyźnie – podającemu się za prokuratora. Ten też pytał o zgromadzone w banku oszczędności i również polecił małżonkom wypłacenie pieniędzy z banku i przekazanie ich osobie, która przyjdzie do ich domu.

W ten sposób starsi państwo stracili 158 tys. zł.

Policji udało się ustalić tożsamość mężczyzny, który miał być w grupie oszustów tzw. odbierakiem, czyli przyszedł po pieniądze. Podejrzany jest 33-letnim mieszkańcem powiatu siemiatyckiego; został zatrzymany w Warszawie.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top