Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji uruchamia narciarnię na Dojlidach

Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji uruchamia narciarnię na Dojlidach

Zimowa aura dopisuje, w związku z tym Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji uruchamia narciarnię na Dojlidach

Warstwa naturalnego śniegu, utrzymujące się minusowe temperatury – to idealne warunki do uprawiania narciarstwa biegowego.

Trasy biegowe są już wytyczone. Aktualnie to 465 metrów trasy przez teren latem wykorzystywany do plażowania, boiska do plażowej piłki nożnej i siatkówki. Co istotne, można z nich korzystać także po zmroku, bowiem są oświetlane. W tym momencie naturalnego śniegu jest na tyle dużo, że ślady mogły być założone nie tylko wzdłuż plaży, ale też wokół całego stawu dojlidzkiego. To trasa o długości ok. 3 km w malowniczej scenerii. Wartym podkreślenia jest też to, że tereny są łatwe do pokonywania, dlatego chętnie korzystają z nich najmłodsi narciarze i całe rodziny. To idealne miejsce do rozpoczęcia przygody z biegówkami.

Wypożyczalnia nart biegowych została otwarta 14 grudnia o godz. 10:00. Tu do dyspozycji klientów jest 100 par kompletów narciarskich: kijki, narty o długości od 100 cm do 195 cm z wiązaniami, buty narciarskie w rozmiarach od 28 do 47,5. Narty są z tzw. łuską w środkowej ich części, ułatwiającą stawianie pierwszych kroków w narciarstwie.

Wypożyczenie kompletu narciarskiego (narty z wiązaniami, buty i kijki narciarskie) kosztuje tylko 12 zł za godzinę (bilet normalny) i 10 zł za godzinę za bilet ulgowy (przysługujący dzieciom i młodzieży oraz studentom do 26. roku życia).

Wypożyczalnia czynna jest codziennie w godz. 10:00-19:00 (ostatnie wypożyczenie sprzętu o godz. 18:00). Szkoły i grupy zorganizowane mogą korzystać z niej także w innych godzinach, po uprzednim uzgodnieniu.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top