Białystok. Krzysztof Bosak liderem podlaskiej listy wyborczej Konfederacji do Sejmu

Białystok. Krzysztof Bosak liderem podlaskiej listy wyborczej Konfederacji do Sejmu

Szef koła Konfederacji, poseł Krzysztof Bosak będzie liderem podlaskiej listy wyborczej Konfederacji w jesiennych wyborach do Sejmu – poinformowano w czwartek (20.07) na konferencji prasowej w Białymstoku. Kolejne miejsca zajmą Adrian Stankiewicz i Krzysztof Bartosik

Krzysztof Bosak podkreślił, że to jemu „przypadł zaszczyt” zastąpienia Roberta Winnickiego na stanowisku prezesa Ruchu Narodowego, a także startu w najbliższych wyborach jako lider podlaskiej listy. Robert Winnicki poinformował na Facebooku, że nie wystartuje w nadchodzących wyborach parlamentarnych. W poprzednich wyborach parlamentarnych startował z podlaskiej listy i otrzymał mandat posła.

– Mamy świetną listę, na której będzie wielu kandydatów (…), będzie na niej wielu przedsiębiorców, będą osoby młody, będą osoby także w wieku senioralnym – mówił Krzysztof Bosak.

Podkreślił, że zaprezentowani w czwartek kandydaci pochodzą z trzech środowisk tworzących Konfederację: Ruchu Narodowego, Nowej Nadziei i Konfederacji Korony Polskiej. Dodał, że program wyborczy został zaprezentowany kilka tygodni temu, a obecnie prezentowani w poszczególnych okręgach wyborczych liderzy list.

Szef koła Konfederacji podkreślił, że kandydaci tej partii walczą o jak najlepszy wynik wyborczy, a sondaże – jak stwierdził – „wydają się im sprzyjać”.

– Myślę, że w naszym zasięgu są dwa mandaty, być może nawet trzy mandaty poselskie – powiedział, oceniając szanse na uzyskanie mandatów przez Konfederację w regionie.

Lider podlaskiej listy podkreślił, że celem Konfederacji jest pozyskanie nowych wyborców, którzy dotychczas nie głosowali na tę formację. Jak mówił, „ten proces już się rozpoczął”.

Krzysztof Bosak stwierdził ponadto, że przez to są atakowani m.in. przez PO, która – jak mówił – przypisuje działaczom Konfederacji związki z PiS.

– Jasno deklaruję (…) nie jesteśmy zainteresowani w żadnym wypadku przedłużaniem władzy PiS-u. Oceniamy ją bardzo negatywnie – powiedział Krzysztof Bosak.

Pytany o pojawiające się w lokalnych mediach informacje o tym, jakoby obecny poseł klubu PiS Jacek Żalek miał startować z listy Konfederacji, odparł, że takich rozmów nie było, że to plotki.

Obecni na konferencji Adrian Stankiewicz (Nowa Nadzieja) i Krzysztof Bartosik (Konfederacja Korony Polskiej) podkreślali, że chcą działać na rzecz mieszkańców regionu. Adrian Stankiewicz przekonywał, że trzeba uprościć podatki i walczyć z biurokracją. Krzysztof Bartosik, który jest przedsiębiorcą, podkreślał natomiast potrzebę wprowadzenia ułatwień dla małych i średnich firm.

W wyborach parlamentarnych z 2019 roku Konfederacja w Podlaskiem dostała jeden mandat. Otrzymał go Robert Winnicki, który był wówczas liderem listy. Otrzymał 22 tys. 639 głosów.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top