Białystok. Mural „Wyślij pocztówkę dla Babci…” oficjalnie powrócił na ścianę budynku przy M. Skłodowskiej-Curie

Białystok. Mural „Wyślij pocztówkę dla Babci…” oficjalnie powrócił na ścianę budynku przy M. Skłodowskiej-Curie

Mural „Wyślij pocztówkę dla Babci… i Dziadka” oficjalnie powrócił na ścianę budynku przy M. Skłodowskiej-Curie 14 w Białymstoku

„Dwa lata temu publicznie złożyłem obietnicę, że mural wróci na swoje miejsce i tak się stało. Bardzo się cieszę, że jedna z wielu z wizytówek województwa podlaskiego ponownie cieszy oko mieszkańców i turystów odwiedzających nasz region” – napisał w mediach społecznościowych Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego.

Wielkoformatowy mural powstał w 2019 roku jako jedna z inicjatyw festiwalu Up To Date. Malowidło usunięto ponad rok temu z powodu kompleksowego remontu budynku, a jego odtworzenie stanęło pod znakiem zapytania z powodów prawnych związanych z rygorystycznym planem zagospodarowania przestrzennego. Okazało się jednak, że możliwe było jego legalne odtworzenie na podstawie innych przepisów.

Bardzo się cieszymy, że babcia wróciła. Przekaz jest ten sam. Tu chodziło o relacje międzyludzkie, o pamiętaniu o babci i o byciu blisko, bo dobrze wiemy, że fajnie mieć kogoś, na kim można polegać, jak nam się noga powinie, porozmawiać, czy coś pożyczyć. Bardzo się cieszymy, że babcia będzie swoimi dobrymi oczami patrzyła z góry na Białystok – mówi Cezary Chwicewski, jeden z organizatorów Up To Date Festival i inicjator akcji „Wyślij pocztówkę dla Babci”.

To wielkie dzieło z wielkim przesłaniem – mówi marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

Tutaj mamy coś większego niż mural. Mamy pewną ideę, przedstawienie, jakie jest nasze województwo, pokazanie nie tylko osoby, która była komuś bliska, ale także pokazanie ducha i charakteru naszego regionu – podkreśla marszałek.

 

Co na to  mieszkańcy miasta?

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top