Białystok. Pies ugryzł dziecko w twarz

Białystok. Pies ugryzł dziecko w twarz

Białystok. Pies ugryzł dziecko w twarz

Policja wyjaśnia, czy doszło do zaniedbań ze strony dorosłych przy opiece nad trzyletnim dzieckiem. Zostało ono ugryzione w twarz przez psa. Zwierzę należało do tej rodziny. Dziecko przebywa w szpitalu; policja czeka na opinię biegłego.
Jak poinformowała w środę PAP Malwina Trochimczuk z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, informację o tym, że trzyletnie dziecko zostało ugryzione przez przebywającego w domu psa, policja otrzymała w poniedziałek. Podała, że dziecko przebywa w szpitalu, a w trakcie zdarzenia obecni byli jego rodzice i dziadkowie. Pies należy do rodziny.

 

Trochimczuk powiedziała, że z relacji osób obecnych podczas zdarzenia wynika, że dziecko siedziało na podłodze i chciało bądź zaczęło się bawić ze szczeniakiem. Wtedy matka szczeniaka, suka w typie amstaffa, ugryzła dziecko.

 

Policjanci prowadzą czynności sprawdzające w kierunku niedopełnienia obowiązków na osobach, które mają szczególny obowiązek opieki nad dzieckiem – powiedziała Trochimczuk. Dodała, że kluczowa będzie opinia biegłego z zakresu medycy sądowej, który – jak podkreśliła – „określi stopień obrażeń dziecka, ale i to, czy wystąpiło bezpośrednie narażenie na utratę życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu”. Dodała, że aktualnie policja czeka na przekazanie dokumentów ze szpitala.

 

Dziecko przebywa w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.(PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top