Białystok. Śniadanie Wielkanocne dla osób samotnych i potrzebujących

Białystok. Śniadanie Wielkanocne dla osób samotnych i potrzebujących

Śniadanie Wielkanocne (9.04) dla osób samotnych i potrzebujących wspólnie zorganizowali Caritas Archidiecezji Białostockiej oraz Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku

Świąteczne spotkanie rozpoczęło się od przywitania przez ks. Jerzego Sęczka, dyrektora Caritas Archidiecezji Białostockiej, wszystkich przybyłych uczestników i gości tego wydarzenia.

Ks. Jerzy Sęczek podziękował  wolontariuszom za pomoc w przygotowaniu śniadania. W sposób szczególny zaznaczył po raz kolejny obecność wolontariuszy z Ukrainy, którzy tak jak w czasie Wigilii tą posługą chcieli wyrazić wdzięczność za okazaną życzliwość.

Obecny był również Abp. Józef Guzdek, Metropolita Białostocki, którzy podkreślił istotę spotkania przy stole wielkanocnym, jednak wskazał i podkreślił, że „nie samym chlebem żyje człowiek”. Wyraził również ogromną wdzięczność wolontariuszom za poświęcony czas.

Ta miłość świadczona drugiemu człowieku ma wartość najwyższą” – zaznaczał kierując słowa do tych, którzy posługiwali w czasie tegorocznego śniadania wielkanocnego.

Święta wielkanocne to czas kiedy staramy się z nadzieją przyjmować istotę świąt, a z drugiej staramy się być wśród tych, którzy obdarzają nas miłością” – podkreślił Rafał Rudnicki, wiceprezydent Miasta Białegostoku.

Abp. Guzdek odmówił modlitwę błogosławieństwa i wraz z ks. Andrzejem Ratkiewiczem, wicedyrektorem Caritas, poświęcili wielkanocne pokarmy.

 

 

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top