Białystok. Uszkodzona ściana sądu administracyjnego.  Instytucja pracuje bez zakłóceń

Białystok. Uszkodzona ściana sądu administracyjnego. Instytucja pracuje bez zakłóceń

Białystok. Uszkodzona ściana sądu administracyjnego.

Instytucja pracuje bez zakłóceń – podał na swojej stronie internetowej sąd.

Komunikat zamieszczony na stronie sądu ma związek ze zdarzeniem, do którego doszło w środę po południu podczas prac budowlanych w przylegającym do sądu budynku.

 

Podczas prac budowlanych na czwartej kondygnacji, gdzie wykonywano ścianę w nowopowstającym budynku, zawaliła się ona i wpadła do środka budynku sądu – informowała podlaska straż pożarna. Jak podali strażacy, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

 

„Wojewódzki Sąd Administracyjny prowadzi swoją działalność bez zakłóceń – w normalnym dotychczasowym trybie odbywają się rozprawy i przyjmowani są interesanci” – podał sąd w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej.

 

Jak powiedziała w czwartek PAP rzecznik prasowa WSA sędzia Małgorzata Dziemianowicz, cały budynek został sprawdzony przez Inspekcję Nadzoru Budowlanego i straż pożarną i – jak podkreśliła – „nie wykazał cech, które wskazywałyby na wyłączenie go z użytkowania”. Dodała, że pomieszczenia, z których korzystają interesanci i osoby z zewnątrz znajdują się na parterze budynku.

Białystok. Zawaliła się ściana w budynku sądu administracyjnego

 

Natomiast miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone i objęte zakazem częściowego użytkowania; nie może być użytkowana sala konferencyjna na ostatniej kondygnacji sądu i jedno pomieszczenie socjalne. Dziemianowicz powiedziała, że obszar został zabezpieczony przed warunkami atmosferycznymi i nie jest użytkowany. (PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top