Białystok. Zbliża się kolejna edycja Festiwalu Barokowe Ogrody Sztuki

Białystok. Zbliża się kolejna edycja Festiwalu Barokowe Ogrody Sztuki

Zbliża się kolejna edycja Festiwalu Barokowe Ogrody Sztuki

W dniach 16-18 czerwca znów można będzie przenieść się do złotego okresu w dziejach miasta, barokowego Białegostoku rządzonego przez Hetmana i Hetmanową.

Wydarzenia w ramach VI Festiwalu Barokowe Ogrody Sztuki będą odbywały się głównie w Ogrodzie Branickich i w Domu Kultury „Śródmieście”.

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 16-18 czerwca, a hasłem przewodnim jest „Karnawał kontra post”. Trzy dni wypełnione będą różnorodnymi propozycjami. Każdy znajdzie cos dla siebie – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

W ramach festiwalu Dom Kultury „Śródmieście” zaprasza m.in. na wernisaż wystawy przedmiotów nawiązujących do historii karnawału, mapping na budynku Pałacyku Gościnnego i Pałacu Branickich, wykłady edukacyjno-historyczne. Będzie można również wybrać się na inscenizację muzyczno-taneczną, spektakl baletowy czy wysłuchać koncertów.

Na wszystkie wydarzenia plenerowe jest wstęp wolny.

Na występ Baletu Cracovia Danza w Kinie Forum obowiązują bezpłatne wejściówki – ze względu na limit miejsc (do odebrania w sekretariacie Domu Kultury Śródmieście). Są także zapisy na warsztaty prowadzone przez Annę Adamowicz i Agnieszkę Dembowską.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top