Dwóch mężczyzn z zarzutami oszustw „na policjanta”

Dwóch mężczyzn z zarzutami oszustw „na policjanta”

Dwóch mężczyzn, podejrzanych o oszustwa na seniorach metodą „na policjanta”, trafiło tymczasowo do aresztu – poinformowała w piątek (14.07) podlaska policja. Seniorzy stracili ponad 100 tys. zł

W ramach wspólnych działań białostockich policjantów i kryminalnych z komendy wojewódzkiej policji, zatrzymano dwóch mężczyzn, mieszkańców województwa mazowieckiego w wieku 28 i 30 lat – podała podlaska policja w komunikacie. Jeden z zatrzymanych odbierał pieniądze od seniorów, drugi przywoził go.

Do zdarzeń doszło pod koniec czerwca i na początku lipca na terenie Białegostoku i Łomży. Oszust dzwonił do seniorów podając się za policjanta, informował, że policja rozpracowała szajkę oszustów chcących wyłudzić ich pieniądze i teraz chcą zrobić na nich zasadzkę.

„Wierząc w opowiedzianą historię, białostoczanie przekazali ponad 50 tysięcy złotych. Taki sam telefon odebrała seniorka z powiatu łomżyńskiego, która przekazała 50 tysięcy złotych” – podała policja.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że w sprawę zaangażowanych było dwóch mężczyzn. Pierwszy z nich, 28-latek, który miał odbierać pieniądze, usłyszał trzy zarzuty oszustwa w warunkach recydywy, 30-latek, który miał dwukrotnie podwozić kompana, dwa zarzuty dotyczące tych samych przestępstw.

Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani; grozi im do ośmiu lat pozbawienia wolności. Jak podaje policja, kara w warunkach recydywy może zostać zwiększona o połowę. (PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top