Funkcjonariusze POSG przybliżają dzieciom tajniki służby w Straży Granicznej

Funkcjonariusze POSG przybliżają dzieciom tajniki służby w Straży Granicznej

Funkcjonariusze POSG przybliżają dzieciom tajniki służby w Straży Granicznej

Jak wygląda i na czym polega służba w Straży Granicznej dowiedzieli się m.in. uczniowie IV klasy Szkoły Podstawowej nr 5 w Białymstoku, oraz I klasy Szkoły Podstawowej w Poświętnem podczas spotkań z funkcjonariuszami Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

W tym tygodniu funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej spotykali się z dziećmi, aby zapoznać ich z zawodem funkcjonariusza Straży Granicznej. 

Młodzież zapoznała się ze specyfiką służby w Straży Granicznej – informuje mjr Katarzyna Zdanowicz, rzecznik POSG. – Omówione zostały zasady poruszania się i zachowania w strefie nadgranicznej ze szczególnym zwróceniem uwagi na przebieg i oznakowanie linii granicy państwowej.

Dzieci dowiedziały się także, jakie dokumenty potrzebne są do przekroczenia granicy i jak należy zachować się podczas podróży i kontroli granicznej. Zaprezentowano również sprzęt służbowy wykorzystywany do ochrony granicy państwowej.

Wspólne spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego też funkcjonariusze SG starają się systematycznie odwiedzać szkoły, przedszkola i placówki wychowawcze. Prowadzą edukacyjne spotkania nie tylko związane z tematyką graniczną, ale i uczą podstawowych zasad np. w przypadku kontaktu z nieznajomym psem czy poruszaniu się po drogach – dodaje mjr Katarzyna Zdanowicz.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top