Jak wyglądała Jagiellonia Białystok w rundzie jesiennej?

Jak wyglądała Jagiellonia Białystok w rundzie jesiennej?

Jak wyglądała Jagiellonia Białystok w rundzie jesiennej?

 

Przed rozpoczęciem tego sezonu nowym szkoleniowcem Jagiellonii Białystok został Maciej Stolarczyk. Trener, który ma za sobą pracę z młodzieżową kadrą reprezentacji Polski, z pewnością nie zaliczy rundy jesiennej do udanych. Jagiellonia po pierwszej części sezonu plasuje się na 13. miejscu i realnie może być zaangażowana w walkę o utrzymanie po zimowej przerwie.

 

Poniżej oczekiwań

 

Nie ma wątpliwości, że występy Jagiellonii Białystok w rundzie jesiennej były raczej poniżej oczekiwań. Podopieczni Macieja Stolarczyka po 17 rozegranych meczach uzbierali na koncie 18 punktów. Jagiellonia zaliczyła całkiem obiecujący początek rozgrywek, ponieważ w pierwszej rywalizacji przed własną publicznością wygrała z Piastem Gliwice. Jak się później okazało, były to jednak tylko miłe złego początki. W 4 kolejnych rywalizacjach na boiskach Ekstraklasy ta drużyna wywalczyła tylko jeden punkt. Najlepszy okres gry Jagiellonii Białystok podczas rundy jesiennej miał miejsce od 14 sierpnia, kiedy to piłkarze Macieja Stolarczyka zremisowali na wyjeździe z Rakowem Częstochowa. Warto wspomnieć, że była to spora niespodzianka, ponieważ zakłady bukmacherskie stawiały zdecydowanie na ekipę prowadzoną przez Marka Papszuna. Od tego meczu Jagiellonia zanotowała serię 9 kolejnych rywalizacji bez przegranej na koncie.

 

Kluczowym wydarzeniem była rywalizacja 12 października, która miała miejsce w rozgrywkach Pucharu Polski. Jagiellonia Białystok zmierzyła się w wyjazdowej rywalizacji z Lechią Zielona Góra. Zakłady bukmacherskie wskazywały, że ekipa z Ekstraklasy jest zdecydowanym faworytem w starciu z trzecioligowcem. Boiskowe wydarzenia po raz kolejny potwierdziły, że w polskiej piłce niczego nie można być pewnym i to Lechia Zielona Góra awansowała do kolejnej rundy. Jagiellonia po porażce z niżej notowanym rywalem wpadła w poważny kryzys, ponieważ zanotowała później serię 5 kolejnych meczów w Ekstraklasie z tylko jednym wywalczonym punktem i aż 4 przegranymi na koncie.

Więcej na temat sportu na Podlasiu!

 

 

Walka o utrzymanie na wiosnę?

 

Kibice Jagiellonii Białystok z pewnością liczą na lepszą dyspozycję swoich ulubieńców po zimowej przerwie. Patrząc jednak na sytuację w ligowej tabeli, z pewnością nie będzie łatwo. Jagiellonia ma przed sobą wymagające starcia na początku rozgrywek, ponieważ zmierzy się zarówno z zespołami walczącymi o utrzymanie, jak również z drużynami, które zamierzają rywalizować o europejskie puchary. W pierwszym meczu po zimowej przerwie Jagiellonia zagra na wyjeździe z Piastem Gliwice, który przecież znajduje się w strefie spadkowej. W kolejnych meczach przyjdzie im się zmierzyć z ligową czołówką, czyli Widzewem, Pogonią, a także Rakowem. Zakłady bukmacherskie w tym momencie nie spodziewają się spadku Jagiellonii Białystok, jednak kilka porażek na początku rundy wiosennej, może zmienić te przewidywania, a rywale nie będą najłatwiejsi.

 

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

 

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top