PiS przedstawiło listę podlaskich kandydatów, którzy powalczą o miejsca w parlamencie

PiS przedstawiło listę podlaskich kandydatów, którzy powalczą o miejsca w parlamencie

Poznaliśmy podlaską drużynę PiS do Sejmu i Senatu. Kandydaci reprezentują różne części regionu i różne środowiska

Przedstawiciele partii rządzącej w sobotę (2.09) w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku ogłosili listy kandydatów do Sejmu i Senatu.

Listę kandydatów do parlamentu z województwa podlaskiego zaprezentował jej lider do Sejmu Jacek Sasin. Tuż za nim jest senator Jacek Bogucki.

Z trzeciego miejsca startuje wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz, na czwartym miejscu pojawia się pierwsza kobieta. To Bogumiła Olbryś, dyrektor Zespołu Szkół Weterynaryjnych w Łomży, a prywatnie żona wicemarszałka województwa podlaskiego Marka Olbrysia.

W pierwszej piątce znalazł się jeszcze były wiceminister spraw wewnętrznych i administracji poseł Jarosław Zieliński. Szóste miejsce przypadło wiceministrowi edukacji Dariuszowi Piontkowskiemu, co może być zaskoczeniem, ponieważ w poprzednich wyborach Dariusz Piontkowski otwierał listę PiS do Sejmu.

„Siódemką” jest wiceminister obrony narodowej Michał Wiśniewski, „ósemką” – działaczka społeczności prawosławnej Lucja Nimierowicz. Na dziewiątym jest poseł z ziemi łomżyńskiej Kazimierz Gwiazdowski, a pierwszą dziesiątkę zamyka poseł z ziemi sokólskiej – Mieczysław Baszko. 28-osobową listę Prawa i Sprawiedliwości zamyka natomiast wicemarszałek województwa podlaskiego Sebastian Łukaszewicz, który jest przedstawicielem koalicjanta, czyli Suwerennej Polski.

Do Senatu w okręgu nr 59 kandydatem jest obecny senator Marek Komorowski, w okręgu nr 60 również bez zmian – startuje obecny senator Mariusz Gromko. Zaskoczeniem jest kandydatura w okręgu nr 61 – senatora Jacka Boguckiego, który kandyduje do Sejmu zastąpi w tej kampanii jego żona – burmistrz Czyżewa Anna Bogucka.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top