Podlascy Mistrzowie

Podlascy Mistrzowie

Kolejny finał Agroligi za nami

To już 31 edycja prestiżowego konkursu „Agroliga”. W rywalizacji biorą udział rolnicy i firmy z branży rolniczej. Konkurs jest podzielony na dwa etapy – pierwszy organizują wojewódzkie ośrodki doradztwa rolniczego, etap krajowy Stowarzyszenie Agro Biznes Klub, które tworzą mistrzowie krajowi z poprzednich edycji konkursu.

Chcemy w ten sposób uhonorować, pokazać najlepszych z najlepszych bo mamy się czym poszczycić, mamy co pokazać. Ale oczywiście wygrany może być tylko jeden w swojej kategorii. No i tym konkursem chcemy pokazać jakim rolnictwem, jakimi firmami Podlasie dysponuje. Mówił w czasie finału Podlaskiej Agroligi 2023 Wojciech Mojkowski, dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Kto wygrał?

W tym roku w każdej z kategorii nagrodzono 4 rodziny – po dwóch laureatów, wicemistrzów i mistrzów. Finał tegorocznej edycji odbył się w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim. Kto wygrał?

Kategoria firma:

MISTRZ:

Multicco- Agro – Wojciech i Agnieszka Wendrzyccy z miejscowości Kędziorowo, w gminie Wąsosz

WICEMISTRZ:

Agromat, (Waldemar Kozłowski), Janówka, gmina Augustów

LAUREACI:

– Ośrodek Zarybieniowy Wesołowo, (Andrzej Falkowski), Boksze Osada, gmina Puńsk

– Ptasie Radio, (Marta Kryjan) Czarna Wieś Kościelna

Kategoria rolnik:

MISTRZ:

Dominika i Karol Bednarczyk, Łacha gmina Turośl

WICEMISTRZ:

Mariola i Paweł Sawoń, Łosośna Wielka, gmina Kuźnica

LAUREACI:

– Alina i Mirosław Romaniuk, Nowokornino, gmina Hajnówka

– Grażyna i Sławomir Leończuk, Biszewo, gmina Grodzisk

Etap krajowy za rok

Jak zwykle, mistrzowie etapu regionalnego zmierzą się z mistrzami pozostałych województw w etapie centralnym. Finał krajowy Agroligi jest od lat organizowany w Pałacu Prezydenckim, w Warszawie.

Dla nas to ogromne wyróżnienie bo jesteśmy tu wśród najlepszych. Jest to da nas też taki zaszczyt. Fajnie jest się oderwać od tej obory, od tego wszystkiego i spędzić trochę czasu takiego innego, nie to co robimy na codzień. Mówili Dominika i Karol Bednarczyk, hodowcy bydła mlecznego ze wsi Łacha, mistrzowie Podlaskiej Agroligi.

Jest to na pewno wyróżnienie dla nas jako dla firmy, która stara się budować wizerunek solidnego partnera. Nasi klienci to są dla nas partnerzy. Bo jeśli my coś dla nich dobrze zrobimy to dobro wraca. – Agnieszka i Wojciech Wendrzyccy z Kędziorowa, mistrzowie Podlaskiej Agroligi w kategorii firmy.

Więcej o laureatach i konkursie w naszym materiale wideo:

https://youtu.be/vgjY9bNIK9g

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top