Policja apeluje: Nie zostawiaj dzieci oraz zwierząt w rozgrzanym samochodzie

Policja apeluje: Nie zostawiaj dzieci oraz zwierząt w rozgrzanym samochodzie

Upały w połączeniu z brakiem wyobraźni i rozsądku mogą być śmiertelnie niebezpieczne

Podlascy policjanci apelują, by pod żadnym pretekstem nie zostawiać w rozgrzanym samochodzie dzieci ani zwierząt. Widząc taką sytuację reagujmy i natychmiast zadzwońmy na numer alarmowy 112.

Przed nami fala upałów. Pamiętajmy, że wysokie temperatury w połączeniu z brakiem wyobraźni i zdrowego rozsądku mogą być śmiertelnie niebezpieczne. Dzieci nie powinno się zostawiać samych w samochodzie niezależnie od pory roku, ale zwłaszcza teraz, w gorące dni – takie zachowanie jest skrajnie nieodpowiedzialne!

Nie pomoże także zaparkowanie auta w cieniu.

Temperatura w samochodzie wzrasta bardzo szybko i może dojść do nieszczęścia. Zawsze zabierzmy dziecko ze sobą, gdy idziemy do sklepu czy na pocztę. Podczas robienia zakupów tracimy poczucie upływającego czasu i może się nagle okazać, że podczas tej „krótkiej” chwili wydarzy się tragedia.

Dlatego policjanci radzą rodzicom czy też opiekunom zwierząt, aby pomyśleli wcześniej o konsekwencjach takiego zachowania.

Do osób postronnych służby apelują o czujność!

Jako świadkowie reagujmy na roztargnienie lub bezmyślność innych. W sytuacji gdy istnieje zagrożenie zdrowia, życia ludzkiego, gdy ustalenie kierującego pojazdem jest trudne lub niemożliwe – mamy prawo użyć wszelkich środków.

O zauważonej sytuacji należy również jak najszybciej poinformować służby dzwoniąc pod numer 112.

 

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top