Ponad 10 tys. mieszkańców Podlaskiego poparło inicjatywę ustawodawczą „Tak dla in vitro”

Ponad 10 tys. mieszkańców Podlaskiego poparło inicjatywę ustawodawczą „Tak dla in vitro”

Działacze KO poinformowali w środę (22.03) w Białymstoku, że ponad 10 tys. mieszkańców województwa podlaskiego poparło inicjatywę ustawodawczą „Tak dla in vitro”

To projekt obywatelski, który ma umożliwiać refundację procedury pozaustrojowego zapłodnienia metodą in vitro.

Projekt zakłada, że Ministerstwo Zdrowia rocznie będzie przeznaczało na refundację procedury pozaustrojowego zapłodnienia 500 mln zł.

ZOBACZ RELACJĘ Konferencja prasowa posła Krzysztofa Truskolaskiego i członków PO ws. podsumowania akcji zbierania podpisów pod projektem ustawy nt. in vitro.

Jak poinformował w Białymstoku podlaski poseł Krzysztof Truskolaski, zbiórkę podpisów działacze Koalicji Obywatelskiej rozpoczęli w listopadzie.

Liczba podpisów świadczy o wielkim poparciu tej inicjatywy i liczymy, że ta ustawa będzie procedowana w Sejmie jak najszybciej – mówił Krzysztof Truskolaski.

Musimy myśleć zarówno o rodzinach, jak też o sytuacji demograficznej w Polsce – podkreślił poseł Robert Tyszkiewicz.

Kraj się wyludnia, więcej ludzi umiera niż się rodzi. Pomóżmy polskim rodzinom borykającym się z problemem niepłodności, aby mogły mieć dzieci. Sprawmy, by Polaków było więcej – mówił Robert Tyszkiewicz.

Warunkiem złożenia obywatelskiego projektu ustawy jest zebranie w całym kraju przynajmniej 100 tys. podpisów. Pomysłodawcy inicjatywy „Tak dla in vitro” zapewniają, że zebrali o wiele więcej. Liczbę tę podadzą w czwartek (23.03) podczas składania dokumentów w Sejmie.

 

 

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top