Powstanie droga ekspresowa z Białegostoku przez Suchowolę i Augustów do Raczek

Powstanie droga ekspresowa z Białegostoku przez Suchowolę i Augustów do Raczek

Powstanie trasa ekspresowa z Białegostoku do Raczek

Będzie trasa ekspresowa z Białegostoku przez Suchowolę i Augustów do Raczek. Ogłosił to podczas konferencji prasowej (13.12) premier Mateusz Morawiecki, przedstawiając nowy „Rządowy Program Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. (z perspektywą do 2033 r.)”.

– Wspomnę o jednym dodatkowym odcinku, który również w osobnej uchwale Rada Ministrów przyjęła do wykonania na kolejne lata. To droga S8 od Białegostoku przez Suchowolę, Augustów do Suwałk, a tak precyzyjniej – do węzła Raczki przed Suwałkami – mówi premier Mateusz Morawiecki.

Jak podkreśla premier Mateusz Morawiecki – rządowy program zakłada, że do końca tej dekady sieć dróg szybkiego ruchu rozbudowana będzie do 8 tys. km.

Na budowę dróg ekspresowych i autostrad rząd chce przeznaczyć do 2030 roku ponad 290 mld zł. Premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że wszystkie odcinki wymienione w programie mają zapewnione finansowanie.

 

Jak poinformował premier – oprócz trasy S8 z Białegostoku do Augustowa, pieniądze są też m.in. na budowę drogi S5 od Grudziądza do Ostródy, obwodnicę Warszawy S50, drogi S11 oraz S10 od Szczecina do Warszawy przez Bydgoszcz.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top