Synoptyk IMGW: początek tygodnia przyniesie ochłodzenie

Synoptyk IMGW: początek tygodnia przyniesie ochłodzenie

W poniedziałek (12.06) ciepło i bez opadów będzie w pasie zachodnim i centralnym kraju. Na wschodzie pojawi się już więcej chmur, z których może spaść deszcz. Napływa chłodne powietrze ze wschodu

Jak przekazała Małgorzata Tomczuk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w poniedziałek do Polski napływać będzie chłodne powietrze ze wschodu, które przyniesie ze sobą kilkudniowe, wyraźne ochłodzenie z opadami deszczu.

W poniedziałek w całym kraju będzie dosyć pogodnie, tylko na krańcach wschodnich  pojawi się więcej chmur i w drugiej części dnia spodziewane są słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od około 14-16 stopni na wschodzie, 21 w centrum, do 24 stopni na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni, nad morzem okresami może być porywisty” – powiedziała Małgorzata Tomczuk z IMGW-PIB.

W nocy z poniedziałku na wtorek deszczowych chmur będzie coraz więcej, głównie na wschodniej i południowej części Polski. Bez opadów jeszcze na północy i zachodzie kraju. Temperatura minimalna wyniesie od 4-6 stopni w dolinach górskich, do 8-11 na pozostałej części kraju. Wiatr wschodni i północno-wschodni, słaby i umiarkowany. (PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top