Szczypiorniści z Nowych Piekut w I Lidze – FILM

Szczypiorniści z Nowych Piekut w I Lidze – FILM

Szczypiorniści z Nowych Piekut to podlaska drużyna pasjonatów piłki ręcznej, która istnieje zaledwie od 8 lat, a ma się już czym chwalić. Klub stworzyli głównie rolnicy z podlaskich miejscowości. Zaczynali od podstaw – od gry w najniższej klasie rozgrywkowej województwa podlaskiego. Z każdym rokiem nabierali jednak doświadczenia i podwyższali swoje sportowe umiejętności. Aż wreszcie w sezonie 2022/23 spełniły się ich marzenia. Drużyna Stowarzyszenia Piłkarzy Ręcznych SPR SBR Bank Nowe Piekuty awansowała do I Ligi

– Uważam, że stworzyliśmy takiego „kopciuszka sportowego”, bo z bardzo małej miejscowości, z małej gminy [Nowe Piekuty – red.] potrafiliśmy dojść do tej I Ligi – mówi Adrian Kostro były kapitan drużyny, a obecnie prezes SPR SBR Bank Nowe Piekuty. – O Piekutach, można powiedzieć, że troszkę będzie słychać w innych województwach – dodaje z uśmiechem nasz rozmówca.

Ten ogromny sukces szczypiorniści z Nowych Piekut świętowali po zakończeniu rozegranego (22.04) meczu z MKS Padwa Zamość. Wtedy też drużyna otrzymała wsparcie finansowe od zarządu województwa podlaskiego.

 

Doceniając osiągnięcie pasjonatów piłki ręcznej z Nowych Piekut i wspierając ich w dalszej sportowej rywalizacji, zarząd województwa przyznał im dotację w wysokości 77 tys. zł. Jest ona niezbędna, aby drużyna z Nowych Piekut ponosiła m.in. koszty organizacji ligowych meczów. Ze względu na brak własnego, przepisowego obiektu, odbywają się one bowiem w Rudce, w hali tamtejszego Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego.

Wsparcie piłkarzy ręcznych z Nowych Piekut wpisuje się w działania Zarządu Województwa Podlaskiego, aby promować rozwój sportu w każdej miejscowości naszego regionu, a przede wszystkim aby stwarzać szansę na realizację ambitnych, sportowych dążeń, które pojawiają się nawet w niewielkich ośrodkach województwa. Drużyna SPR Nowe Piekuty jest tego znakomitym przykładem. Wszak cała ta miejscowość liczy zaledwie 200 osób, a teraz jej sportowi przedstawiciele, choć z pomocnym udziałem zawodników z Białegostoku, będą reprezentować Podlaskie w I Lidze piłki ręcznej – mówił Marek Malinowski, członek zarządu województwa podlaskiego.

Przyznana dotacja bardzo ucieszyła piłkarzy ręcznych z Nowych Piekut, którzy mają sporo różnych wydatków związanych z uczestniczeniem w rozgrywkach ligowych.

Dziękujemy za wsparcie ze strony województwa. Otrzymaną kwotę przeznaczymy na sfinansowanie różnych wydatków, począwszy od pokrycia kosztów wynajmu hali w Rudce na nasze mecze w roli gospodarza, poprzez zakup nowego sprzętu sportowego, po opłacenie kosztów zabiegów fizjoterapeutycznych dla zawodników – podkreślił ówczesny kapitan SPR Nowe Piekuty, Adrian Kostro.

Drużynę SPR SBR Bank Nowe Piekuty tworzą zawodnicy w wieku od 17 do 32 lat. Pochodzą m.in. z Brańska, Białegostoku, Siemiatycz, Bielska Podlaskiego i Dąbrowy Białostockiej.

W nowym sezonie, który rozpocznie się pod koniec września, piłkarze ręczni będą walczyć o utrzymanie się na tym szczeblu rozgrywek. W ocenie prezesa drużyny, po planowanych wzmocnieniach składu, sportowcy mają realne szanse na zajęcie miejsca w środku pierwszoligowej tabeli.

 – Każdy sięga po jak najwyższe marzenia czyli po Super Ligę. Ja jestem osobą, która aż tak daleko nie wybiega, ale moim marzeniem jest to, aby ten klub był przede wszystkim stabilny i finansowo i pod względem sportowym. Chciałbym, żeby kiedyś ten klub zagrał chociażby tylko w Lidze Centralnej. Żebyśmy awansowali z tej I Ligi – mówi z nadzieją Artur Kostro.

Jednak największym marzeniem szefa podlaskich piłkarzy ręcznych jest to, by trybuny wypełnione były kibicami. I tego wszystkiego tej ambitnej drużynie z Nowych Piekut serdecznie życzymy!

ZOBACZ TEŻ: Drużyna SPR Nowe Piekuty zmieniła nazwę na SPR SBR Bank Nowe Piekuty

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top