Szukasz fachowców od deratyzacji w Białymstoku? Podpowiemy Ci, które metody są skuteczne

Szukasz fachowców od deratyzacji w Białymstoku? Podpowiemy Ci, które metody są skuteczne

Szukasz fachowców od deratyzacji w Białymstoku? Podpowiemy Ci, które metody są skuteczne

Nie jest prawdą, że gryzonie to problem jedynie mieszkańców domów na obszarach wiejskich – z tym kłopotem mierzą się również właściciele budynków w miastach. Pozbycie się szkodników na własną rękę okazuje się często trudne lub wręcz niemożliwe. W takiej sytuacji nie warto zwlekać i jak najszybciej zwrócić się o pomoc do firm zajmujących się deratyzacją.

Dlaczego myszy i szczury stanowią dla nas zagrożenie?

Gryzonie są nosicielami wielu patogenów groźnych nie tylko dla zwierząt, ale i ludzi. Wśród chorób przenoszonych przez szczury można wymienić m.in. wściekliznę, szczurzą gorączkę, leptospirozę, tularemię czy tyfus. Natomiast myszy mogą przenosić np. salmonellę.

Co istotne, do zarażenia może dojść nie tylko poprzez ugryzienie czy bezpośredni kontakt z tymi zwierzętami. Niebezpieczeństwo stanowią również ich odchody oraz żywność, z którą miały styczność. Pojawienie się w domu gryzoni może też znacząco wpłynąć na zdrowie osób borykających się np. z alergią na sierść.

Szkodniki mogą uszkodzić konstrukcję budynku oraz różnego rodzaju instalacje, co może wpływać na nasze bezpieczeństwo np. poprzez zwiększenie ryzyka pożaru.

Deratyzacja Białystok – jaki jest skuteczny sposób na zwalczanie szkodników?

Deratyzacja to usługa zwalczania dzikich gryzoni przy pomocy metod mechanicznych, chemicznych i biologicznych. Wykonuje się ją w budynkach mieszkalnych, lokalach o innym przeznaczeniu (np. magazynów, ośrodków wypoczynkowych, sklepów itd.) oraz na terenach zielonych – w Białymstoku usługę deratyzacji świadczy Stander.

Są dwa sposoby przeprowadzania deratyzacji – odławiający (szkodniki zostają złapane za pomocą mechanicznych urządzeń, a następnie wypuszczone na wolność) oraz eliminacyjny (polega na wytruwaniu gryzoni specjalistycznymi środkami, np. deratyzacja gazem).

Deratyzację przeprowadza się w kilku etapach. Najpierw specjalista przyjeżdża na miejsce zlecenia i robi rekonesans. Określa rodzaj szkodników, ich liczebność (pojedyncze osobniki lub cała kolonia), sposób, w jaki mogą się dostawać do obiektu oraz ich miejsce bytowania.

Następnie dokonuje się wyboru odpowiednich metod i środków zwalczających – mogą to być na przykład karmniki deratyzacyjne zawierające rodentycydy, pułapki lepowe lub chwytacze żywołowne.

Kolejnym krokiem jest monitorowanie sytuacji, dokładanie trutek lub przestawienie pułapek (jeśli jest taka konieczność) i sprawdzanie postępów. Po ukończeniu deratyzacji, w celu usunięcia możliwych zagrożeń mikrobiologicznych, przeprowadza się również dezynsekcję oraz dezynfekcję pomieszczeń i ozonowanie – deodoryzacja usunie zapach stosowanych prepratów chemicznych.

Deratyzacja Białystok – jakie są koszty?

Koszt takiej usługi może wynieść od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Cennik ustala się indywidualnie, w zależności od kilku czynników:

  • metod, jakie zostały zastosowane,
  • lokalizacji i wielkości obiektu,
  • ilości szkodników,
  • liczby niezbędnych wizyt.

Podsumowanie

Może się wydawać, że usługa deratyzacji jest czasochłonna i kosztowna, ale nie warto na niej oszczędzać. Zdrowie i bezpieczeństwo powinno być dla nas najważniejsze, dlatego, jeśli mamy problem ze szkodnikami jak najszybciej skontaktujmy się z profesjonalną firmą deratyzacyjną, jak Stander.

 

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top