Szymon Hołownia podziękował za głosy

Szymon Hołownia podziękował za głosy

„Chcę podziękować wszystkim wolontariuszom, którzy byli zaangażowani w moją kampanię i którzy byli zaangażowani w budowę listy Trzeciej Drogi tutaj na Podlasiu. Cieszę się, że dzień po tym jak odebrałem zaświadczenie na posła od przewodniczącego PKW mogę przyjechać do miejsca, któremu ten zaszczyt i honor zawdzięczam – mówił Szymon Hołownia, przewodniczący Polski 2050 Szymona Hołowni, na konferencji prasowej w Białymstoku.

Przewodniczący Polski 2050, który zdobył niemal 80 tysięcy głosów w wyborach parlamentarnych, podziękował wyborcom, obiecał dbanie o mieszkańców regionu, a także wsparcie organizacji pozarządowych.

„Chciałbym zacząć tę drogę aktywności jako parlamentarzysta od bardzo jasnego sygnału: po pierwsze jesteście najważniejsi. Ta polityka, która dzieje się w Warszawie jest istotna, natomiast ona musi mieć jakiś fundament i musi z czegoś wynikać. Tym czymś jest to, że zagłosowali na mnie ludzie, którzy mieszkają tutaj, którzy tutaj mają swoje prace, nadzieje, domy. I ja wobec nich jestem zobowiązany. Każda z naszych posłanek i każdy z naszych posłów będzie kimś z sąsiedztwa, kto reprezentuje sprawy ludzi, którzy ich wybrali” – dodal Hołownia.

Szymon Hołownia przekonywał, że Polskę należy naprawiać od Sejmu. „Bardzo wiele złych rzeczy zaczęło się dziać od psucia Sejmu, od wycierania sobie twarzy godnością parlamentarzysty. Jak zaczął psuć się Sejm zaraz potem zaczął psuć się rząd. Pamiętajmy, że to Sejm jest organem powołującym rząd. Od tego miejsca Polska zaczęła się psuć i od polskiego parlamentu Polska musi zacząć się naprawiać”.

„Mamy dwa tygodnie do pierwszego posiedzenie Sejmu. Musimy wykorzystać ten czas na jak najszybsze wypracowanie podziału zakresów odpowiedzialności, umowy koalicyjnej, która w naszym odczuciu powinna być jawna” – przekonywał Szymon Hołownia.

Przewodniczący Polski 2050 Szymona Hołowni przekonywał, że Trzecia Droga jest gwarancją bezpiecznej zmiany. „Dla mnie ogromną radością było to, kiedy dwa dni temu na nieformalnym spotkaniu naszego klubu parlamentarnego widziałem uśmiechnięte twarze działaczek i działaczy, z którymi przez te trzy lata robiliśmy akcje środowiskowe i edukacyjne, z którymi robiliśmy społeczeństwo obywatelskie. Mam poczucie, że zaczęła się realna zmiana w Polsce, a Trzecia Droga jest tej zmiany kotwicą zapewniającą bezpieczną zmianę. Żeby w Polsce nastało pojednanie i nastąpiło zakończenie wojny polsko-polskiej”.

Barbara Okuła, posłanka elekt z Białegostoku mówiła z czym ona idzie do Sejmu. „Moim marzeniem nie było zostanie posłanką, moim marzeniem jest zmiana na normalność, życzliwość, dialog i kompromis. Myślę, że będziemy pracować tak, żeby się porozumiewać.

Hołownia przekazał, że przekaże banery wyborcze stowarzyszeniu Ku Dobrej Nadziei, które wykorzysta je w swojej pracy.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top