Trwają wakacyjne remonty w białostockich placówkach oświatowych

Trwają wakacyjne remonty w białostockich placówkach oświatowych

Miasto inwestuje w białostockie placówki oświatowe. Obecnie realizowanych jest 12 inwestycji, które kosztują łącznie prawie 44,5 mln zł. Ponadto, jak co roku w wakacje, w około 100 obiektach trwają prace naprawcze i remontowe, których koszt to ponad 7 mln zł

Wśród 12 prowadzonych teraz przez Miasto inwestycji są między innymi prace takie, jak budowa placu zabaw, wymiana stolarki okiennej, budowa stołówki z aulą, budowa sal gimnastycznych, budowa budynku warsztatów.

Inwestycje w placówkach oświatowych realizujemy systematycznie i konsekwentnie. Wykorzystujemy wszystkie możliwości i okazje, aby obiekty, w których uczą się najmłodsi i białostocka młodzież, były nowoczesne, komfortowe i sprzyjające nauce – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński.

Podczas tegorocznych wakacji prawie 100 białostockich placówek oświatowych zostanie wyremontowanych. Koszt tych prac to łącznie ponad 7 mln zł.

Tradycyjnie już letnią przerwę w nauce wykorzystujemy na różnego rodzaju prace naprawcze i remontowe w obiektach oświatowych. Tym razem prace odbywają się w 98 miejskich placówkach: 32 przedszkolach, 36 szkołach podstawowych i 30 szkołach ponadpodstawowych – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Prace polegają m.in. na wymianie podłóg, drzwi, oświetlenia, ogrodzenia, instalacji elektrycznej, sanitarnej, malowaniu czy szpachlowaniu.

Remonty obejmują np. sale dydaktyczne, szatnie, łazienki, stołówki, kuchnie, korytarze, dachy, place zabaw – w zależności od potrzeb.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top