W Białymstoku zapłonęły znicze pamięci

W Białymstoku zapłonęły znicze pamięci

900 zniczy zapłonęło w piątek nad ranem na placu przed Teatrem Dramatycznym w Białymstoku na znak solidarności z walczącą o suwerenność Ukrainą i na pamiątkę ofiar wojny. W ten sposób uczczono pierwszą rocznicę rozpoczęcia rosyjskiej inwazji

Mija rok od rozpoczęcia tej bezwzględnej wojny, w której rosyjska armia w celu złamania obrońców stosuje terror, bombardując cele cywilne i dokonując masowych zbrodni.

Dokładnie w rocznicę napaści, w piątek 24 lutego o godzinie 3.55 na białostockim Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego przed Teatrem Dramatycznym, zapłonęło 900 zniczy w kolorach niebiesko-żółtej flagi Ukrainy” – przekazała rzeczniczka prezydenta miasta Urszula Boublej.

W ten sposób pragniemy upamiętnić wszystkie ofiary tego okrutnego konfliktu i wyrazić naszą solidarność z walczącymi w obronie swej suwerenności Ukraińcami” – dodała Urszula Boublej.

W uroczystości udział wzięli zastępcy prezydenta Białegostok Rafał Rudnicki i Przemysław Tuchliński oraz Ukrainki, przedstawicielki trzech pokoleń. Maryna Melnychenko (matka) Olena Badiuk (córka) i Liubov Badiuk (wnuczka), które przyjechały do Białegostoku w marcu 2022 r. Pochodzą z Buczy (m. pod Kijowem).

 

Dziś o godz. 18.00 pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego odbędzie się wiec poparcia dla walczącej Ukrainy

Uczestnicy otrzymają kolejne 100 zniczy w kolorach niebieskim i żółtym, z którymi przejdziemy na plac przed Teatrem.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top