W piątek burze w całym kraju, niebezpieczne zwłaszcza w centrum

W piątek burze w całym kraju, niebezpieczne zwłaszcza w centrum

Burze wystąpią w piątek w całym kraju, ale szczególnie niebezpieczne będą w centrum Polski, gdzie będzie najgoręcej. Tam też będzie kolejna tropikalna noc – powiedział PAP rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski

W piątek upalnie będzie na wschodzie i w centrum kraju, nawet do 32-33 stopni Celsjusza. „Na zachodzie, jak to mówią synoptycy, będzie ciepło, ale nie upalnie, bo poniżej 30 stopni C” – powiedział Walijewski.

W tym rejonie będzie od 27 do 29 stopni. Chłodniej nad samym morzem 22-23 stopnie na Helu i wybrzeżu wschodnim, do 24 w Świnoujściu. Na obszarach górskich i podgórskich maksymalnie 25-26 stopni.

„W piątek wystąpią burze, które szczególnie niebezpieczne będą w centrum kraju. A w godzinach wieczornych i popołudniowych rozwiną się też burze w Polsce południowo-wschodniej, czyli na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. I one utrzymają się do soboty” – przekazał.

W centrum będzie to kolejna noc tropikalna. W pozostałej części kraju będzie od 18 do 19 stopni. „Ale nawet powyżej 18 to jest to temperatura niebezpieczna, przy której człowiek się słabo regeneruje” – wyjaśnił rzecznik IMGW.

„W związku z tym, że trochę wilgoci jest w północnej części naszego kraju – Zachodniopomorskie, Pomorskie, Kujawsko-Pomorskie – w nocy będą pojawiać się zamglenia, nawet do 300 metrów. Jednak będą krótkotrwałe, bo jak wstanie dzień i wzrośnie temperatura, to te mgły osiądą” – przekazał. (PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top