W sobotę (18.02) poznaliśmy najlepszych sportowców województwa podlaskiego w roku 2022

Ranking przygotowała Podlaska Rada Olimpijska Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Białymstoku.

Kapituła rankingu brała pod uwagę dokonania sportowców w 2022 roku.

Ranking wygrał Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok

Zawodnik miał duże sukcesy: złoto w rzucie młotem podczas mistrzostw Europy i srebro podczas mistrzostw świata. Nagrodę odebrała żona Anna Nowicka.

Drugie miejsce zajęła łyżwiarka Natalia Maliszewska z Juvenii Białystok

Białostoczanka bardzo wysoko plasowała się w Pucharze Świata w short tracku, a w tym roku do swego dorobku dorzuciła srebro mistrzostw Europy na 500 metrów.

Trzeci był kajakarz Cresovii Białystok Aleksander Kitewski

W ubiegłym roku w parze z Arsenem Śliwińskim wywalczył mistrzostwo Europy C2 na 200 metrów.

Najlepszym trenerem w sportach zespołowych został Waldemar Grzegorzewski

Pod jego wodzą badmintoniści Hubala Białystok wywalczyli w ubiegłym roku Klubowy Puchar Europy.

Najlepszy zawodnik w grach zespołowych to Michał Rogalski z Hubala Białystok.

Najlepszy trener w sportach indywidualnych to Michał Mróz – trener kajakarzy Cresovii Białystok.

Paweł Arciszewski ze Startu Białystok zdobył w ubiegłym roku w Brazylii złoty (kolarstwo górskie) i srebrny medal (kolarstwo szosowe) na XXIV Letnich Igrzyskach Osób Niesłyszących. Podczas gali został wyróżniony jako najlepszy sportowiec niepełnosprawny na Podlasiu.

Nadzieją olimpijską został Michał Niewiński z Juvenii Białystok – specjalizujący się w short tracku.