1 czerwca rusza rekrutacja na Uniwersytecie w Białymstoku

1 czerwca rusza rekrutacja na Uniwersytecie w Białymstoku

1 czerwca rusza rekrutacja na Uniwersytecie w Białymstoku

4600 miejsc na studiach stacjonarnych oraz niestacjonarnych przygotowała z myślą o nowych studentach największa podlaska uczelnia na rok akademicki 2023/2024. Kandydaci mogą wybierać spośród 39 kierunków I stopnia, II stopnia oraz jednolitych magisterskich. Zapisy w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów ruszają z początkiem czerwca.

Uniwersytet w Białymstoku ma swojej ofercie kierunki humanistyczne, społeczne oraz matematyczno-przyrodnicze. Podczas tegorocznej rekrutacji w tym katalogu pojawiły się nowości. Wydział Filologiczny na studiach stacjonarnych I stopnia proponuje lingwistykę stosowaną.

To kierunek, na którym studenci będą intensywnie kształcić się w zakresie dwóch języków naszych bezpośrednich sąsiadów, czyli niemieckiego i rosyjskiego. Trzecim, dodatkowym językiem, będzie angielski.

Są też zmiany w ofercie modułów specjalizacyjnych na kierunku filologia (również na studiach I stopnia). Pojawiły się 2 nowe moduły specjalizacyjne: filologia rosyjska – komunikacja językowa w administracji oraz filologia rosyjska – komunikacja językowa w mediach.

Z kolei w Filii Uniwersytetu w Białymstoku w Wilnie od nowego roku akademickiego realizowany będzie nowy, pięcioletni kierunek (jednolite studia magisterskie): pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.

Na studiach stacjonarnych UwB planuje przyjąć w tym roku 3430 nowych studentów (2425 na studiach I stopnia oraz jednolitych magisterskich, 1005 na studiach II stopnia).

Na nowych studentów niestacjonarnych czeka 1170 miejsc (660 na studiach I stopnia oraz jednolitych magisterskich, natomiast na studiach II stopnia – 510).

Na rejestrację w systemie IRK kandydaci na stacjonarne studia I stopnia i jednolite magisterskie będą mieli nieco ponad miesiąc – zakończy się ona 9 lipca. Nieco dłużej potrwają zapisy na studia II stopnia – do 27 lipca. Kandydaci na studia niestacjonarne mogą się rejestrować do 10 września.

Wszystkie potrzebne informacje można znaleźć na stronie internetowej Uniwersytetu w Białymstoku – bezpośrednio w Internetowej Rekrutacji Kandydatów lub w strefie Kandydata.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top