1 stycznia zmienia się rozkład jazdy pociągów Polregio

1 stycznia zmienia się rozkład jazdy pociągów Polregio

Od 1 stycznia 2024 r. w Podlaskiem będzie m.in. więcej pociągów na trasie Białystok – Czyżew, Białystok – Szepietowo, a niektóre z nich dojadą bezpośrednio do Kuźnicy Białostockiej

Ma to związek z postępem modernizacji linii kolejowej nr 6 – informuje Spółka Polregio.

Linia kolejowa nr 6 od Zielonki przez Tłuszcz, Małkinię (Mazowieckie), Szepietowo, Czyżew, Łapy i Białystok do Kuźnicy Białostockiej jest fragmentem międzynarodowej trasy E75 Rail Baltica.

W ramach korekty rozkładu Polregio od 1 stycznia będą jeździć trzy pary pociągów regionalnych na trasie Białystok – Szepietowo i siedem na trasie Białystok – Czyżew.

Od 1 stycznia będą połączone pociągi: Kuźnica Białostocka – Białystok i Białystok – Ełk, które utworzą bezpośrednie popołudniowe połączenie z Kuźnicy do Ełku (woj. warmińsko-mazurskie).

Oprócz tej zmiany na trasie Białystok – Kuźnica Białostocka zmienią się nieco terminy kursowania pociągów, przy zachowaniu tych samych godzin. Na trasie Białystok – Ełk nie zmienią się terminy kursowania pociągów, natomiast nieznacznym zmianom ulegną godziny odjazdów – poinformowała Spółka Polregio.

Od stycznia będzie także kursować dodatkowa para pociągów na trasie Białystok – Czeremcha.

_Nowy pociąg będzie odjeżdżał z Czeremchy o godzinie 10:34, a z Białegostoku o godzinie 12:18 i będzie kursował w dni robocze” – czytamy w komunikacie przekazanym przez Renatę Gerasimiuk z Podlaskiego Zakładu w Białymstoku Polregio S.A.

Codziennie – a nie jak dotychczas tylko od poniedziałku do piątku – będzie także jeździł pociąg na trasie Białystok – Siedlce, który będzie odjeżdżał kilka minut wcześniej niż dotychczas – o godz. 9:09.

O zmianach informują też rozkłady jazdy. Informacje są także dostępne na przystankach kolejowych, oraz w Internecie na stronach portalpasazera.pl i polregio.pl.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top