10 października ruszają Targi Pracy Politechniki Białostockiej

10 października ruszają Targi Pracy Politechniki Białostockiej

Znajdź pracę lub praktyki marzeń! Odwiedź Targi Pracy Politechniki Białostockiej i zapoznaj się z ofertą blisko 80 pracodawców

10 października 2023 r. o godzinie 10:00 ruszają Targi Pracy Politechniki Białostockiej – największa tego typu impreza w regionie.

Już zeszłoroczne Targi uznaliśmy za rekordowe, bo gościliśmy 70 wystawców. W tym roku ten wynik udało się nam podbić i już dziś zapraszamy na stoiska aż 80 firm z regionu i całej Polski. Bardzo się cieszę z tej współpracy i zaufania, które przedsiębiorcy mają dla działań Biura Karier Politechniki Białostockiej. Razem tworzymy wydarzenie z fantastycznym klimatem, bo przy stoiskach wystawców młodzi ludzie, którzy szukają pracy albo staży, mogą swobodnie porozmawiać z przedstawicielami największych pracodawców. Myślę, że te rozmowy i kontakt twarzą w twarz to największa wartość naszych Targów. Ale warto wziąć w nich udział także dla atrakcji, które przygotowaliśmy. To m.in. pokazy służb mundurowych, symulator dachowania, strefa chillout’u oraz bezpłatny kalendarz akademicki z kuponami rabatowymi – zachęca Mateusz Adaszczyk z Biura Karier i Współpracy z Absolwentami Politechniki Białostockiej, organizator Targów Pracy PB.

Targi Pracy Politechniki Białostockiej od lat łączą pracodawców z młodymi ludźmi, którzy stoją u progu swojej kariery zawodowej. Wydarzenie co roku przyciąga tłumy.

W strefie wystawowej, na parterze Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej (ul. Zwierzyniecka 16), będzie można odwiedzić stoiska ponad 60 firm! Przed wejściem do budynku stanie specjalny namiot, który pomieści kolejnych 10 wystawców. Wspólnie stworzą „strefę przedsiębiorczości”, w której uczestnicy Targów uzyskają fachowe porady, jak założyć działalność gospodarczą, przygotować biznesplan, czy zdobyć dofinansowanie na rozwój własnego biznesu. Strefę przedsiębiorczości mogą też odwiedzić osoby z niepełnosprawnościami, które szukają swojego miejsca na rynku pracy. Poznają tu pracodawców, którzy oferują dostępne warunki pracy i zatrudnienie. W namiocie dyżurować będą specjaliści m.in. z Państwowej Inspekcji Pracy, Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Powiatowego Urzędu Pracy, Zielonej Linii, Fundacji Aktywizacja.

Będzie też strefa mundurowa dla osób zainteresowanych pracą w tym sektorze. Tu na kandydatów czekać będą przedstawiciele: Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białymstoku, Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, Straży Miejskiej w Białymstoku, Straży Ochrony Kolei, Izby Administracji Państwowej w Białymstoku.

Dla tych, którzy zmęczą się odwiedzaniem kolejnych stoisk i zbieraniem ofert pracy, organizatorzy urządzili strefę chillout’u. Będzie tu szansa by chwilę odsapnąć, zregenerować siły i ruszyć na dalsze poszukiwania pracodawcy. W strefie relaksu będzie można odpocząć na leżakach, posłuchać dobrej muzyki, napić się kawy, spróbować naturalnych lodów, waty cukrowej, czy popcornu. Będzie można też zrobić modną relację slow motion i wrzucić ją na swoje social media, a Koło Naukowe Gier Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej zaprosi na partyjkę szachów lub planszówek strategicznych. Mocnych wrażeń dostarczy symulator dachowania.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top