101 osób próbowało w sobotę nielegalnie przekroczyć granicę białorusko-polską

101 osób próbowało w sobotę nielegalnie przekroczyć granicę białorusko-polską

Straż Graniczna: 101 osób próbowało w sobotę nielegalnie przekroczyć granicę białorusko-polską

101 osób próbowało w sobotę nielegalnie przekroczyć granicę białorusko-polską i dostać się do Polski – podała w niedzielę na Twitterze w raporcie z ostatniej doby Straż Graniczna.

Do prób przekraczania granicy dochodzi na odcinkach wodnych.

 

W rejonie odpowiedzialności placówki SG w Płaskiej dwóch Sudańczyków przeprawiło się do Polski brzegiem Kanały Augustowskiego. Na terenie działania placówki SG w Krynkach, dwóch migrantów próbowało przeprawić się przez rzekę Świsłocz, jednak na widok polskich patroli zawrócili.

 

SG poinformowała także o zatrzymaniu za pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy dwóch Białorusinów, którzy dwoma samochodami przewozili siedmiu Somalijczyków.

 

Podlaski Oddział SG informował w ostatnich dniach, że od początku 2023 roku pogranicznicy odnotowali ponad 15 tys. prób nielegalnego przekroczenia polsko – białoruskiej granicy oraz zatrzymali ponad 400 pomocników i organizatorów w nielegalnym przekroczeniu granicy.

 

W Podlaskiem zamknięte do odwołania są wszystkie drogowe przejścia graniczne z Białorusią. Czynne są jedynie przejścia kolejowe w Kuźnicy i w Siemianówce. Na długości 186 km granicy z Białorusią zbudowano w 2022 r. stalową zaporę o wysokości 5,5 m. Jej uzupełnieniem jest zapora elektroniczna, czyli system kamer i czujników, który powstał na 206-km odcinku granicy.(PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top