165 szkół z regionu weźmie udział w programie wycieczek szkolnych „Poznajemy Podlaskie”

165 szkół z regionu weźmie udział w programie wycieczek szkolnych „Poznajemy Podlaskie”

165 podlaskich szkół weźmie udział w programie szkolnych wycieczek „Poznajmy Podlaskie” – poinformowała PROT. Program daje szanse uczniom na poznanie własnego regionu

Program realizuje Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna w Białymstoku (PROT). Program jest dla szkół podstawowych i szkół kształcących uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, z niepełnosprawnościami. W tym roku samorząd województwa podlaskiego przeznaczył na jego realizację 1,2 mln zł.

Program ma służyć wsparciu po pandemii i w związku z trudną sytuacją na pograniczu polsko-białoruskim branży turystycznej w regionie. Jednocześnie daje szanse uczniom na poznanie własnego regionu i jego walorów turystycznych.

Jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie PROT dotyczących wyników naboru, do tegorocznej edycji zgłosiło się 276 szkół z całego województwa podlaskiego. Łączna kwota, o którą zawnioskowały szkoły to ponad 2 mln zł, a koszt wszystkich zaplanowanych wycieczek to ponad 2,7 mln zł.

W związku z tym, że budżet programu wynosi 1,2 mln zł uda się przekazać dofinansowanie 165 szkołom. Jak informowała wcześniej dyrektor PROT Bożena Nienałtowska, wszystkie umowy mają być podpisane do połowy kwietnia. Szkoły mogą realizować wycieczki od 1 kwietnia do 21 czerwca, czyli do początku wakacji.

Jednak – jak podaje PROT w komunikacie – organizacja będzie się starała, by programem zostały objęte wszystkie zgłoszone szkoły. „Mając na uwadze potrzebę umożliwienia dzieciom i młodzieży poznania atrakcji turystycznych województwa podlaskiego oraz pośrednio wsparcie podlaskich przedsiębiorców z branży turystycznej, Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna podjęła starania, aby wesprzeć wszystkie 276 szkół, które zgłosiły się do przedsięwzięcia +Poznajemy Podlaskie+” – napisała na swojej stronie organizacja.

Z listą szkół zakwalifikowanych do programu można zapoznać się na www.podlaskie.it. (PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top