19 kwietnia Biuro Karier UwB zaprasza na Targi Pracy – wiosna 2023

19 kwietnia Biuro Karier UwB zaprasza na Targi Pracy – wiosna 2023

Biuro Karier UwB zaprasza na Targi Pracy – wiosna 2023

Dwa miejsca, jeden termin oraz wspólny cel: zapoznanie studentów i absolwentów Uniwersytetu w Białymstoku z aktualnymi ofertami i możliwościami na rynku pracy. Biuro Karier UwB jak co roku przygotowało wiosenne targi pracy. Tym razem odbędą się one jednocześnie w dwóch jednostkach uczelni. W środę, 19 kwietnia, pracodawcy będą czekać na zainteresowanych na Wydziale Ekonomii i Finansów oraz w Instytucie Informatyki UwB.

 

– Rynek pracy się zmienia, a wraz z nim dostępne oferty pracy, staży czy praktyk. Staramy się na bieżąco pokazywać możliwości rozwoju zawodowego, rozpoczęcia lub zmiany ścieżki kariery. Na targach będziemy prezentować ofertę zatrudnienia, ale też szkoleń, przekwalifikowania się lub dokwalifikowania. Co ważne – zainteresowani podjęciem pracy będą mieli bezpośredni kontakt z pracodawcami – zapowiada Marcelina Wojno, kierownik Biura Karier UwB.

Udział w targach zapowiedzieli przedsiębiorcy z branży usług, nowych technologii, finansów, firmy produkcyjne i handlowe, edukacyjne, a także podmioty administracji publicznej. Jak zawsze obecne będą również instytucje, dzięki którym odwiedzający dowiedzą się gdzie można doskonalić swoje umiejętności w formie szkoleń i certyfikowanych kursów. W sumie swoje stoiska będzie miało blisko 35 pracodawców i instytucji rynku pracy.

W tym roku, wyjątkowo, targi odbywać się będą w dwóch miejscach jednocześnie: na Wydziale Ekonomii i Finansów UwB (ul. Warszawska 63) oraz w Instytucie Informatyki (kampus przy ul. Konstantego Ciołkowskiego 1M ).

Na takie rozwiązanie zdecydowaliśmy się za namową studentów informatyki. W tej jednostce zagoszczą głównie firmy poszukujące pracowników z branży IT (10 stoisk). Z kolei na Wydziale Ekonomii i Finansów będzie ok. 25 stanowisk pracodawców oraz instytucji rynku pracy z naszego regionu – dodaje Marcelina Wojno.

Targi potrwają od godz. 10:00 do 13:30. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top