22 miliony na wsparcie niepełnosprawnych z Podlasia

22 miliony na wsparcie niepełnosprawnych z Podlasia

Ponad tysiąc osób skorzysta w tym roku w województwie podlaskim z programu Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnością. W poniedziałek (5.02) w Białymstoku podpisano umowy

1055 mieszkańców naszego województwa otrzyma w tym roku wsparcie dzięki programowi rządowemu Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnością. Wojewoda Jacek Brzozowski poinformował o tym podczas konferencji prasowej.

Praca asystenta to nie tylko pomoc w wykonywaniu najważniejszych zadań dotyczących prowadzenia domu czy utrzymania higieny. To również wsparcie
w komunikacji z otoczeniem, w aktywności społecznej, umożliwienie udziału
w wydarzeniach kulturalnych – mówił wojewoda. – W tym roku otrzymaliśmy na realizację programu prawie 22 miliony złotych i będą to pieniądze wydane dobrze i z pożytkiem dla naszego regionu.

W spotkaniu z mediami udział wzięli również podlascy samorządowcy, burmistrzowie Arkadiusz Nowalski (Sejny) i Piotr Siniakowicz (Siemiatycze), wójtowie Józef Dymerski (Mały Płock) i Krzysztof Marcinowicz (Juchnowiec Kościelny), a także starosta powiatu zambrowskiego Zbigniew Jach.

W sumie z tegorocznej edycji programu skorzystają mieszkańcy 50 podlaskich gmin i siedmiu powiatów.

Już po raz piąty rządowe środki służą temu, by więcej osób z niepełnosprawnościami mogło skorzystać z pomocy asystentów. Niektóre z samorządów – jak Juchnowiec Kościelny czy Siemiatycze – brały udział we wszystkich edycjach programu.

To niezwykle ważne działanie o ogromnym znaczeniu dla polityki społecznej naszej gminy – uważa burmistrz Siemiatycz Piotr Siniakowicz. – Cieszę się, że możemy brać udział w jego corocznych edycjach i wierzę, że będzie on kontynuowany także w następnych latach.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top