24 sierpnia w Białymstoku startuje festiwal Inny Wymiar w ramach Wschodu Kultury

24 sierpnia w Białymstoku startuje festiwal Inny Wymiar w ramach Wschodu Kultury

W czwartek (24.08) w Białymstoku startuje festiwal Inny Wymiar w ramach Wschodu Kultury

Na białostoczan i turystów do 27 sierpnia czeka ponad 30 wydarzeń obejmujących cztery wymiary – muzykę, sztukę, film i społeczność. Będzie to okazja do poznania twórczości różnych narodów i kultur.

Festiwal Inny Wymiar od 2013 roku organizowany jest w ramach projektu Wschód Kultury łączącego we współpracy Białystok, Lublin i Rzeszów z krajami Partnerstwa Wschodniego. Inny Wymiar prezentuje bogactwo wielokulturowości Podlasia, w szczególności Białegostoku. Promuje ideę dialogu i tolerancji, łączy historię ze współczesnymi działaniami artystycznymi. Podczas tego wydarzenia twórczość prezentują artyści wywodzący się z różnych narodowości i kultur. W tym roku w programie czterech wymiarów (muzyki, sztuki, filmu, społeczności) znalazło się ponad 30 wydarzeń, na które wstęp jest tradycyjnie bezpłatny.

Jak co roku, na koniec wakacji zapraszamy do barwnego, wielokulturowego Białegostoku na finał Wschodu Kultury – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Przed nami cztery dni wypełnione od rana do wieczora interesującymi wydarzeniami adresowanymi do wszystkich grup wiekowych. Zapraszam do skorzystania z tej bogatej oferty.

Festiwal organizuje Białostocki Ośrodek Kultury przy współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowym Centrum Kultury. Miasto Białystok wspiera to wydarzenie finansowo. Wstęp na poszczególne imprezy jest bezpłatny, na niektóre obowiązują zapisy lub rejestracja.

Szczegółowy pogram festiwalu jest dostępny na stronie Białostockiego Ośrodka Kultury.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top