29 nowych funkcjonariuszy w szeregach Podlaskiej Policji

29 nowych funkcjonariuszy w szeregach Podlaskiej Policji

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję…” – to początek roty ślubowania, którą wypowiedziało dziś 29 policjantów.

Nowo przyjęci policjanci przygodę z mundurem rozpoczną od szkolenia zawodowego, po którym trafią do Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku, Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, a także do komend w Suwałkach, Hajnówce, Mońkach, Kolnie, Sokółce, Zambrowie, Wysokiem Mazowieckiem.

 

Na placu przed Komendą Wojewódzką Policji w Białymstoku odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Już jutro policjanci rozpoczną szkolenie zawodowe podstawowe w Akademii Policji w Szczytnie.

Rotę ślubowania od policjantów przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku inspektor Kamil Borkowski, w obecności swoich zastępców, komendantów miejskich i powiatowych, dowódców, kadry kierowniczej komendy, przedstawicieli związków zawodowych oraz kapelanów Policji.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością najbliżsi funkcjonariuszy oraz uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, którzy zaprezentowali pokaz musztry paradnej.

Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego, 41 policjantów otrzymało odznaki „Zasłużony Policjant”.

Pięciu funkcjonariuszy odznaczonych zostało odznakami złotymi, ośmiu srebrnymi i dwudziestu ośmiu odznakami brązowymi.

Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku inspektor Kamil Borkowski wraz z zastępcami: I Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku inspektorem Krzysztofem Woźniewskim i pełniącym obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku inspektorem Mariuszem Kryszkowskim, pogratulował odznaczonym policjantom i podziękował za wzorowo wykonywane obowiązki.

Dodał, że „odznaczenia są wyrazem uznania za poświęcenie i zaangażowanie w codzienną służbę, a postawa odznaczonych zasługuje na najwyższy szacunek”.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top