3 czerwca w Białymstoku startuje IV edycja międzynarodowych zawodów tanecznych „Breakstok”

3 czerwca w Białymstoku startuje IV edycja międzynarodowych zawodów tanecznych „Breakstok”

W sobotę (3 czerwca) w Białymstoku startuje IV edycja dwudniowych, międzynarodowych zawodów tanecznych „Breakstok”. Rywalizować będą tancerze z Polski i zagranicy

Miasto Białystok jest głównym partnerem wydarzenia, które z roku na rok zyskuje na popularności. Odbędzie się ono w białostockich Spodkach.

Swój udział w zawodach zapowiedzieli już tancerze nie tylko z Polski, ale i z Litwy, Łotwy oraz Wielkiej Brytanii. Tancerze będą mogli zmierzyć się z rywalami w kilku kategoriach wiekowych:

– dla najmłodszych do lat 11,

– od lat 12 do 15,

– open dla dziewcząt,

– open dla wszystkich.

Tancerzy oceni profesjonale międzynarodowe jury: Bboy Nikita, Bura Deny (Łotwa), Bboy Zawisza, Johnny Fox (Hiszpania), Bartek z Wągrowca.

Organizatorzy przewidzieli wiele nagród, zarówno pieniężnych, jak i rzeczowych (m.in. puchary, dyplomy, vouchery). Najwyższą nagrodą pieniężną jest kwota 1,5 tys. zł, przyznawana w kategorii open dla wszystkich.

Breakstok to nie tylko spektakularne pokazy taneczne, ale również ważne wydarzenie integrujące społeczność i promujące kulturę hip-hopu. Organizacja tej imprezy ma na celu zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży na temat tańca ulicznego oraz kultury z nią związanej – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Breakstok stanowi również doskonałą okazję do promocji Białegostoku, dlatego wspieramy tę cenną inicjatywę.

Miasto Białystok wsparło organizację wydarzenia finansowo.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top