30 listopada upływa termin składania wniosków o wyprawkę szkolną

30 listopada upływa termin składania wniosków o wyprawkę szkolną

Już tylko 3 tygodnie zostały rodzicom i opiekunom na złożenie wniosku o wyprawkę szkolną w ramach programu „Dobry start”. Termin mija 30 listopad

Zainteresowanie programem „Dobry Start” jest duże. Większość osób złożyła już wniosek.
Na konta rodziców i opiekunów trafił 1,357 mld zł. Jeśli ktoś jeszcze wniosku o 300 plus nie wysłał do ZUS-u, to warto się pospieszyć. Ostateczny termin na jego złożenie upływa 30 listopada. Po tej dacie złożenie dokumentu będzie możliwe tylko w sytuacji, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności po 30 listopada

Wnioski o świadczenie 300 plus można złożyć wyłącznie online.

– Najprostszym rozwiązaniem przy składaniu wniosku jest skorzystanie z aplikacji mZUS, gdzie większość danych jest już z automatu uzupełniana, dzięki czemu występuje mniejsze ryzyko popełnienia błędu. Wniosek o 300 plus można złożyć także przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia. Pieniądze na wyprawkę szkolną zostaną przekazane na konta bankowe rodziców i opiekunów – informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Świadczenie z programu Dobry Start przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start”, także przez bankowość elektroniczną czy portal Emp@tia, powinna sprawdzić, czy ZUS przekazał do niej informacje na temat wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS. Wystarczy zalogować się na swój profil na PUE ZUS i przejść do zakładki „Dobry start”.

Jest tam widoczny status obsługi wniosku, jak również szczegółowe informacje o świadczeniu. Na Platformie Usług Elektronicznych znajduje się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie. Może to być wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, czy decyzja odmawiająca przyznania świadczenia – wyjaśnia rzeczniczka.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top