65 seniorów z regionu rozpoczęło „Rok Akademicki” w ramach projektu pod nazwą „Uniwersytet Bezpiecznego Seniora”

65 seniorów z regionu rozpoczęło „Rok Akademicki” w ramach projektu pod nazwą „Uniwersytet Bezpiecznego Seniora”

24 kwietnia w Oddziale Prewencji Policji w Białymstoku odbyła się inauguracja projektu pod nazwą „Uniwersytet Bezpiecznego Seniora” realizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku

Głównym celem projektu jest zwiększenie świadomości osób starszych dotyczącej bezpieczeństwa związanego z zagrożeniami finansowymi oraz oszustwami popełnianymi na ich szkodę, jak również wspieranie aktywności społecznej, kulturalnej oraz edukacyjnej seniorów.

Jest to II edycja projektu. I miała miejsce w ubiegłym roku. Wtedy wzięło w niej udział 55 seniorów z terenu miasta i gminy Białystok. W tym roku jest 65 uczestników. Są to seniorzy z terenu gmin Dobrzyniewo Duże i Knyszyn.

W ramach projektu odbędzie się 9 prelekcji z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa seniorów oraz profilaktyki bezpiecznego i aktywnego spędzania wolnego czasu.Dotyczyć one będą oszustw na szkodę osób starszych oraz profilaktyki zaginięć seniorów, zasad funkcjonowania numeru alarmowego 112, bezpiecznej bankowości, przemocy domowej, zasad świadomego i bezpiecznego podpisywania umów cywilnych i finansowych, profilaktyki i zdrowego stylu życia, zasad udzielania pierwszej pomocy medycznej, promocji czytelnictwa oraz filatelistyki jako form wartościowego i atrakcyjnego spędzania czasu wolnego.

W oddziale prewencji seniorzy odebrali indeksy z rąk Wojewody Podlaskiego Jacka Brzostowskiego oraz I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektora Krzysztofa Woźniewskiego. Niebawem odbędą się pierwsze zajęcia w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. W kolejnych tygodniach seniorzy odwiedzą różne instytucje. Ostatnie spotkanie zamykające cykl odbędzie się 26 czerwca w Świetlicy Wiejskiej w miejscowości Gniła, gmina Dobrzyniewo Duże.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top