8 czerwca wystartuje Rajd Podlaski 2024

8 czerwca wystartuje Rajd Podlaski 2024

Przygotowania do 43. Rajdu Podlaskiego ruszyły pełną parą

Już 8 czerwca wystartuje jedna z najbardziej ekscytujących imprez sezonu – Rajd Podlaski. To wydarzenie, które łączy sportową rywalizację z prawdziwą przygodą – zarówno dla kierowców, jak i kibiców.

Ceremonia otwarcia, jak co roku, odbędzie się na Placu Jana Pawła II, gdzie po rampie startowej rozpoczną się zmagania na 11 Próbach Specjalnych o łącznej długości około 25 kilometrów.

W tym roku rajd wykracza poza granice jednego miasta. Zawodnicy zmierzą się z trasami wytyczonymi w Białymstoku, ale też na odcinkach znanych z ostatnich edycji w Łapach. Po ceremonii startu pierwszą próbą będzie dawny teren WSAP (ul. Św. Proroka Eliasza), a następnie zawodnicy przeniosą się na próbę Eastrent przy Zespole Szkół Rolniczych. Kolejny etap to Lotnisko Krywlany–Ołtarz, a następnie dojazd do Łap, gdzie czekają próby „Agrocentrum” oraz „Cukrownia”, które zostaną pokonane dwukrotnie. Na koniec załogi wrócą do Białegostoku na ulicę Kawaleryjską, gdzie znajduje się próba „BKS Hetman” (MRD – Miasteczko Ruchu Drogowego). Rajd zakończy się widowiskową próbą w Centrum Miasta na Placu NZS-u.

Harmonogram oraz regulamin wydarzenia są dostępne na stronie 43. Rajdu Podlaskiego.

W dniu rajdu, 8 czerwca, zostanie zmieniona organizacja ruchu.

Zostaną wyłączone z ruchu następujące ulice:

w godz. 8.30-15.00 – drogi odchodzące od ulicy Myśliwskiej: droga dojazdowa do Zespołu Szkół Rolniczych i Pałacu Lubomirskich w Białystoku oraz droga dojazdowa do Browaru.

w godz. 14.30-21.00:

Plac Niezależnego Zrzeszenia Studentów,

Marii Curie-Skłodowskiej (od Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów do ulicy Legionowej),

Władysława Liniarskiego (od Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów do ulicy Lipowej),

Konstantego Kalinowskiego (od Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów do ulicy Grochowej),

Józefa Marjańskiego,

Suraska.

Ponadto trasa autobusów linii 7, 8, 10, 20, 26 zostanie zmieniona w godz. 14.30-21.00. Szczegółowy opis znajduje się na stronie Białostockiej Komunikacji Miejskiej.

 

 

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top