A może do kina? Repertuar kin Helios od 19 do 25 stycznia

A może do kina? Repertuar kin Helios od 19 do 25 stycznia

Ferie w mieście nie muszą być nudne! Zwłaszcza, jeśli kinowy ekran opanują Ekipa z dżungli oraz Pies i robot. Oprócz świetnych animacji kina Helios zapraszają na premierowe pokazy oryginalnej, nieco szokującej produkcji Biedne Istoty oraz pierwszego filmu anime nagrodzone Złotym Globem – Chłopiec i czapla.  

Pies zamieszkujący Nowy Jork ma dość samotności i ulega słodkiej obietnicy telewizyjnej reklamy. Niebawem jego życie nabiera barw dzięki dziecięcej ciekawości przyjaciela, Robota…Animacja jest pozbawiona dialogów i wyróżnia się nawiązaniami do estetyki lat 80., dzięki czemu powinna spodobać się nie tylko najmłodszej publiczności. Film Pies i robot w repertuarze trzech białostockich kin Helios.

Kino Helios w Galerii Biała i Jurowiecka zachęcają do obejrzenia Ekipy z dżungli. Misja ratunkowa.  Kiedy tajemniczy superłotr pokrywa dżunglę eksplodującą pianą, która wybucha przy najmniejszym kontakcie z wodą, do akcji wkraczają zwierzaki z dzikiej paki. Aby uratować ekosystem i dziewiczą przyrodę, dzielny goryl Miguel i jego kumple wyruszą balonem w zapierającą dech w piersiach podróż od Bieguna Północnego po Daleki Wschód. Jaki będzie finał tej dalekiej wyprawy?

W tym tygodniu Kina Helios Alfa i Biała przygotowały coś specjalnego dla fanów anime – pokazy filmu Chłopiec i czapla – najnowszego dzieła legendarnego japońskiego twórcy, Hayao Miyazakiego. Film ukazuje losy jedenastoletniego Mahito, którego matka ginie w czasie bombardowań Tokio podczas II wojny światowej. Ojciec chłopca niedługo później żeni się z młodszą siostrą swojej zmarłej żony i przenosi się z rodziną do domu na wsi. Mahito jest przygnębiony i pełen niepokoju, a także nie potrafi dostosować się do nowej szkoły i sytuacji rodzinnej. Pewnego dnia na jego drodze pojawia się tajemnicza czapla, mówiąca ludzkim głosem. Ptak odkrywa przed nim magiczną krainę, gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością. Chłopiec może zobaczyć w nim niesamowite zjawiska, jak i osoby, które już odeszły z realnego świata…

W Heliosie w Galerii Alfa i Biała produkcja, która zachwyca i szokuje jednocześnie. Biedne istoty w reżyserii Yorgosa Lanthimosa to niesamowita opowieść o ewolucji Belli Baxter (Emma Stone), młodej kobiety, która zostaje przywrócona do życia przez genialnego i niekonwencjonalnego naukowca, doktora Godwina Baxtera (Willem Dafoe). Pod jego opieką Bella chętnie uczy się wszystkiego od nowa, ale chce też doświadczyć pełni życia.

Premierowe pokazy Biednych istot, Psa i robota, a także będącej nadal w repertuarze Akademii Pana Kleksa, do obejrzenia również w sali Dream w Helios Alfa.

W dniach 19-25.01 białostockie kina Helios zapraszają

na premierowe pokazy:

BIEDNE ISTOTYEKIPA Z DŻUNGLI. Misja ratunkowa / familijny / od 4 latPIES I ROBOT / familijny / b.o.

CHŁOPIEC I CZAPLA

Premiera Biedne istoty: „Biedne istoty” w reżyserii Yorgosa Lanthimosa to niesamowita opowieść o ewolucji Belli Baxter (Emma Stone), młodej kobiety, która zostaje przywrócona do życia przez genialnego i niekonwencjonalnego naukowca, doktora Godwina Baxtera (Willem Dafoe). Pod jego opieką Bella chętnie uczy się wszystkiego od nowa, ale chce też doświadczyć pełni życia. W poszukiwaniu nowych doznań wyrusza w burzliwą i pełną przygód podróż przez kontynenty w towarzystwie sprytnego i rozpustnego prawnika, Duncana Wedderburna (Mark Ruffalo). Wolna od uprzedzeń swoich czasów, Bella z determinacją dąży do celu, jakim jest walka o równość i niezależność. 

Film dostępny w repertuarze kin Helios Alfa i Biała

Premiera Ekipa z dżungli. Misja ratunkowa: Kiedy tajemniczy superłotr pokrywa dżunglę eksplodującą pianą, która wybucha przy najmniejszym kontakcie z wodą, do akcji wkraczają zwierzaki z dzikiej paki. Aby uratować ekosystem i dziewiczą przyrodę, dzielny goryl Miguel i jego kumple wyruszą balonem w zapierającą dech w piersiach podróż od Bieguna Północnego po Daleki Wschód. Przemierzając góry, pustynie i oceany w poszukiwaniu antidotum, przeżyją setki niezapomnianych przygód i zrobią wszystko, by powrócić na czas. A nie będzie to łatwe, bo pora deszczowa zbliża się nieubłaganie, a podstępny wróg i jego sługusi depczą im po piętach. Czy łącząc siły, łapki, płetwy i skrzydła, bohaterski eko-patrol zdoła powstrzymać przeraźliwie WIELKIE BUM?!

Film dostępny w repertuarze kin Helios Biała i Jurowiecka

Premiera Pies i Robot: Nowojorski czworonóg dzięki koledze wreszcie odżywa. Ma już z kim długie godziny grać w gry wideo, jeździć na rolkach w Central Parku i podziwiać zachody słońca. Podczas pewnej wizyty nad morzem zdarza się jednak nieszczęśliwy wypadek: Robot rdzewieje i znieruchomiały grzęźnie w piasku. Pies próbuje za wszelką cenę go uratować. Włamuje się nawet na plażę, przez co trafia za kratki! Pozbawiona dialogów animacja, która zapewni nostalgiczną podróż śladami estetyki, stylu życia i muzyki lat 80., uczy, dlaczego warto dbać o swoje relacje i jak pielęgnować te piękniejsze wspomnienia. Film powstał na podstawie powieści graficznej Sary Varon.

Film dostępny w repertuarze kin Helios Alfa, Biała i Jurowiecka

Premiera Chłopiec i czapla: Podczas II wojny światowej i bombardowania Tokio jedenastoletni Mahito Maki traci matkę. Ojciec chłopca żeni się niebawem z Natsuko, młodszą siostrą swojej zmarłej żony i przenosi się z rodziną do domu na wsi. Przygnębiony Mahito, pełen niepokoju w związku z nową sytuacją, niechętnie zaczyna odkrywać okolicę. Tak poznaje tajemniczą, mówiącą ludzkim głosem czaplę siwą i trafia na opuszczoną wieżę w pobliskim lesie, do której wejście rozpoczyna ciąg zaskakujących i cudownych wydarzeń.

Film dostępny w repertuarze kin Helios Alfa i Biała

HELIOS ANIME

Chłopiec i czapla

20-21 stycznia

Helios Alfa i Biała 

CHŁOPIEC I CZAPLA w Helios ANIME

Po stracie matki Mahito wraz ojcem opuszcza Tokio i przeprowadza się na wieś. Zdystansowany do nowej, otaczającej go rzeczywistości zaczyna odkrywać niezbadaną okolicę i dom. Pewnego dnia przypadkowo spotyka zagadkową, mówiącą ludzkim głosem czaplę siwą, która nieoczekiwanie staje się jego przewodnikiem. Ptak stopniowo pomaga chłopcu rozwikłać tajemnicę życia, zabierając go do magicznego świata, gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością.

„Chłopiec i czapla” to najnowsza, wizjonerska animacja mistrza gatunku Hayao Miyazakiego, który w wielkim stylu powraca na ekrany po dziesięciu latach. Film, okrzyknięty w Japonii arcydziełem, to nie tylko opowieść o stracie i przemijaniu, to także popis niczym nieograniczonej wyobraźni.

WIDZOWIE POKAZÓW W RAMACH PROJEKTU HELIOS ANIME OTRZYMAJĄ SPECJALNĄ POCZTÓWKĘ Z KADREM FILMOWYM.

HELIOS NA SCENIE 

Śnieżne Boże Narodzenie z Andre Rieu

21 stycznia godz. 15.00

Helios Alfa, Biała, Jurowiecka

Śnieżne Boże Narodzenie z ANDRÉ RIEU

Co roku maestro organizuje w swoim rodzinnym Maastricht specjalne gwiazdkowe koncerty. Przybywają na nie dziesiątki tysięcy fanów z całego świata, a dzięki retransmisji do kin mogą je dodatkowo obejrzeć kolejne setki tysięcy widzów.

André Rieu zamienia lokalną salę koncertową w magiczną śnieżną krainę, by zaserwować wszystkim wielbicielom wspaniałej muzyki skrzący się blaskiem gwiazd zestaw kolęd i innych świątecznych przebojów. Co w tym roku zaoferuje nam nasz ukochany holenderski król walca? Tym razem André zwraca się do swoich widzów kinowych tymi słowami: „Witajcie, Kochani! Przed nami najpiękniejszy czas w roku. Nie mogę się doczekać, by zaprosić Was do mojego Zimowego Pałacu w Maastricht, abyśmy wspólnie mogli świętować ten magiczny czas.

                                                                                                                            KINO KONESERA 

How to Have a Sex 

22 stycznia godz. 18.00

Helios Alfa

HOW TO HAVE A SEX

Opis: „How to Have Sex” w reżyserii 29-letniej Molly Manning Walker to opowieść o trzech dziewczynach, które jadą do Grecji na szalony summer break. Wydawać by się mogło, że takich historii kino widziało już wiele: dzikie wakacje, dzika zabawa, dzikie pragnienia. Co może pójść nie tak? Manning Walker wykorzystuje jednak female gaze i tworzy pełen empatii wiarygodny portret dziewczyńskości. W końcu girls just wanna have fun!

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=Yvi16Q14Tc0

                                                                                                                           

                                                                                                                      KULTURA DOSTĘPNA  

Chłopi  

25 stycznia godz. 18.00

Helios Alfa, Biała, Jurowiecka 

cena biletu 12,90 

CHŁOPI

Opis: Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

„Chłopi” zostali zrealizowani w technice animacji malarskiej, która podbiła serca fanów na całym świecie przy poprzedniej produkcji studia – filmie „Twój Vincent”.

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=rILKSimhfA4

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top