Aplikacja BiałystOK do zgłaszania uwag dotyczących funkcjonowania miasta

Aplikacja BiałystOK do zgłaszania uwag dotyczących funkcjonowania miasta

Mieszkańcy Białegostoku mogą korzystać z nowej miejskiej aplikacji do zgłaszania uwag dotyczących funkcjonowania miasta

Aplikację BiałystOK można znaleźć na stronie ok.bialystok.pl lub pobrać na telefon komórkowy

Nowa aplikacja zastępuje aplikację CiTTy. Zgodnie z wyborem białostoczan – nosi nazwę BiałystOK. Bezpłatną aplikację można pobrać ze sklepu Google Play (Android) i z Apple App Store (iOS). Znajduje się też ona pod linkiem: www.ok.bialystok.pl.

Dzięki aplikacji szybko i łatwo można dodać informacje o wszelkich zdarzeniach występujących na terenie naszego miasta. Można wybierać spośród następujących kategorii: Bezpieczeństwo, Drogi, Komunikacja, Utrzymanie czystości, Uszkodzenia/dewastacja, Wodno-kanalizacyjne, Zieleń, Zwierzęta i Inne. Podczas wpisywania zgłoszenia użytkownik może dodać do informacji zdjęcie. Każdemu nowemu zgłoszeniu nadawany jest numer, dzięki któremu można sprawdzić, na jakim etapie znajduje się realizacja sprawy.

Dzięki aplikacji zgłoszenia trafiają do odpowiedniej komórki w Urzędzie Miejskim w Białymstoku. Aplikacja BiałystOK jest zintegrowana ze stroną internetową Miasta i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Miejscy urzędnicy zachęcają białostoczan do używania i testowania nowej aplikacji. W przypadku uwag, co do jej funkcjonowania – można przesyłać je na adres: ok.bialystok@um.bialystok.pl.

Aplikacja CiTTy funkcjonowała od października 2016 r. Najczęściej zgłaszane interwencje dotyczyły awarii oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnej, uszkodzonej nawierzchni drogi lub chodnika, źle zaparkowanych samochodów, odśnieżania i pielęgnacji zieleni miejskiej, a także komunikacji miejskiej.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top