Artystyczna sobota w Podlaskim Instytucie Kultury

Artystyczna sobota w Podlaskim Instytucie Kultury

Najbliższa sobota w Podlaskim Instytucie Kultury zapowiada się bardzo artystycznie

Będą warsztaty pieśni Polesia Rówieńskiego, warsztaty linorytu, a także Festiwal Piosenki Harcerskiej BI-PI. Będzie więc sporo tradycji, duża dawka sztuki i mnóstwo muzyki w harcerskim wydaniu.

Na warsztatach miejsca są już zajęte, ale na Festiwalu Piosenki Harcerskiej wszyscy goście są mile widziani, wstęp jest wolny – informuje Joanna Gaweł z PIK.

Koncerty festiwalowe będą dwa i rozpoczną się o godz. 11.00 i o 16.00 w auli Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania przy ul. Ciepłej 40 w Białymstoku.

Na warsztatach pieśni Polesia Rówieńskiego pojawią się zarówno utwory liryczne, jak i obrzędowe. Warsztat nie będzie poświęcony tylko nauce samych pieśni, prowadząca – Ludmiła Wostrikowa, etnomuzykolożka – zwróci też uwagę na balans poszczególnych głosów oraz ornamentykę, skupi się na technice wykonania, aby pieśni zabrzmiały jak najpiękniej.

Warsztaty linorytu poprowadzi Adam Ślefarski z Działu Sztuki Podlaskiego Instytutu Kultury. Opowie o historii linorytu, która sięga końca XIX wieku. Warto wiedzieć, że technikę tę wykorzystywało wielu artystów, między innymi Pablo Picasso. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się czym jest grafika, poznają materiały techniczne, nauczą się projektować i wykonywać odbitki graficzne.

Z kolei Festiwal Piosenki Harcerskiej PIK organizuje wspólnie z Białostockim Hufcem Harcerek „Prześwit”. To wyjątkowa okazja, by wziąć udział w wydarzeniu, które kultywuje ducha harcerstwa poprzez muzykę, przyjaźń i wspólnotę. W programie oprócz przesłuchań festiwalowych  znajdzie się również harcyliada, czyli familiada po harcersku oraz gra terenowa „Zakamarki Polskiego Wersalu”.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top