Atak zimy w Podlaskiem – gołoledź na drogach i chodnikach

Atak zimy w Podlaskiem – gołoledź na drogach i chodnikach

Po nocnych przymrozkach temperatura w Podlaskiem rośnie, a drogi stają się śliskie

Synoptycy wydali ostrzeżenie drugiego stopnia przed marznącymi opadami i gołoledzią.

Trudne warunki jazdy panują w czwartek na drogach województwa podlaskiego. Miejscami są utrudnienia w jeździe, policja apeluje o zachowanie ostrożności.

Jazdę utrudniają marznące opady deszczu. Obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne przed takimi właśnie opadami i gołoledzią na terenie większości powiatów województwa podlaskiego.

Z powodu trudnych warunków atmosferycznych i śliskiej drogi są utrudnienia przy wjeździe do Białegostoku droga krajową nr 8 od strony Augustowa. Policja podała, że jest tam zator na drodze. W rejonie miejscowości Przewalanka na tej drodze ciężarówki mają problemy z podjazdem pod górkę, na miejscu pracuje pługopiaskarka. Podobne problemy są na drodze krajowej nr 19 w stronę Wasilkowa.

„Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze” – podkreśla Malwina Trochimczuk z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

Utrudnienia są także na obwodnicy Konarzyc. Przy wjeździe na drogę ekspresową 61 doszło tam do zdarzenia drogowego z udziałem czterech pojazdów: dwóch aut osobowych i dwóch ciężarówek. Droga jest zablokowana, nikt nie został ranny – podała policja.

Także na tej samej obwodnicy Konarzyc, od strony dk 66 ciężarówka (pompa do betonu)- na łuku drogi wpadła do rowu. Nie sprecyzowano czy z powodu warunków atmosferycznych. Nikt nie został poszkodowany.

Podlaska policja podała, że od godziny 6.00 rano odnotowano 19 kolizji drogowych, ale nie konkretyzuje, czy miały one związek z pogodą.

Trudno poruszać się pieszym i kierowcom także w Białymstoku. Widać, że jest lód, np. na mniejszych osiedlowych uliczkach.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski poinformował rano na platformie X (dawniej Twitter), że w związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi od wczesnych godzin porannych w czwartek na drogach w mieście pracuje 35 pługopiaskarek.

Od wczesnych godzin porannych podlaskie służby odnotowały już wiele kolizji w regionie. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Do chwili obecnej (godz. 8:18 – red.) od godziny 6:00 rano dostaliśmy zgłoszenie o sześciu kolizjach do jakich doszło na terenie całego województwa podlaskiego. Niestety nie mam informacji w ilu z tych zdarzeń niedostosowanie prędkości do warunków było ich przyczyną – poinformował Tomasz Krupa z zespołu prasowego podlaskiej policji.

Aktualizacja godz. 8:53

DW 66, obwodnica Konarzyc pojazd ciężarowy (pompa do betonu) na łuku drogi wpadła do rowu. Poszkodowanych nie ma. Na miejscu policjanci wykonują czynności, ruch odbywa się wahadłowo – poinformowała
st. asp. Karolina Wojciekian,
oficer prasowy KMP ŁOMŻA.

Aktualizacja godz. 9:10

DK8 wjazd do Białegostoku od Augustowa. Utrudnienia w ruchu i zator z uwagi trudne warunki atmosferyczne i śliską nawierzchnię – poinformowała mł.asp. Malwina Trochimczuk KMP BIAŁYSTOK.

Aktualizacja godz. 9:14

Obwodnica Konarzyc, wjazd na S61 zdarzenie drogowe z udziałem 4 pojazdów (dwa samochody osobowe, dwa ciężarowe). Osób rannych nie ma. Droga zablokowana – poinformowała
st. asp. Karolina Wojciekian,
oficer prasowy KMP ŁOMŻA.

Aktualizacja godz 9:44

Utrudnienia w ruchu i zator w obu kierunkach DK8 kierunek Augustów i DK19 kierunek Wasilków z uwagi na trudne warunki atmosferyczne. Rejon Przewalanki DK8 pojazdy ciężarowe mają trudności w podjechaniu pod górę. Na miejscu jest już pługopiaskarka – poinformowała mł. asp. Malwina Trochimczuk z KMP BIAŁYSTOK.

Od 6:00 rano do chwili obecnej mamy zgłoszenie o 19 kolizjach na drogach naszego województwa – dodaje Tomasz Krupa z KWP w Białymstoku.

Aktualizacja godz. 12:55

Podlaska Policja: Na s61 przed Raczkami od strony Ełku mercedes uderzył w bariery mogą być utrudnienia.

Aktualizacja: godz. 15:25

Do godziny 15 do podlaskich służb wpłynęły zgłoszenia o 33 kolizjach.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top