Bajecznie świąteczne centrum Białegostoku – FILM

Bajecznie świąteczne centrum Białegostoku – FILM

Bajecznie, kolorowo i świątecznie wygląda centrum Białegostoku

Na Rynku Kościuszki trwa Białostocki Jarmark Świąteczny. Są tam domki handlowe, wielkie dekoracje świetlne, ponad 100 choinek, i dwie karuzele. Są też dwie strefy gastronomiczne z grzańcem i gorącą czekoladą. Można tam również pojeździć na łyżwach, bo na Rynku otwarte zostało lodowisko o syntetycznej nawierzchni wraz z wypożyczalnią łyżew. Nowością, oprócz lodowiska, jest Białostocki Kalendarz Adwentowy. To duża drewniana konstrukcja z 24 skrytkami. Znajdują się w nich drobne niespodzianki i słodkie upominki od sponsorów i patronów poszczególnych okienek. Do wspólnego codziennego otwierania okienek kalendarza białostocki magistrat zaprasza wszystkich mieszkańców. W dni powszednie o godz. 17, a w weekendy o godz. 15.

ZOBACZ TEŻ: Mikołaj z Rovaniemi z wizytą w Białymstoku – FILM

W piątek, 8 grudnia, białostocki magistrat zaprasza na Rynek Kościuszki na silent disco na lodzie, natomiast 15 grudnia – na pokaz mistrzów świata w rzeźbie lodowej.

Podczas jarmarku, który będzie czynny do 23 grudnia, nie zabraknie też wielu warsztatów i koncertów. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Szamto, a partnerem – Miasto Białystok.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top