Białostoccy seniorzy mogą wziąć udział w nowym projekcie – Siła Seniora

Białostoccy seniorzy mogą wziąć udział w nowym projekcie – Siła Seniora

Mieszkańcy Białegostoku powyżej 60 roku życia mogą zgłaszać się do nowego miejskiego projektu aktywizująco-edukacyjnego Siła Seniora. Będą to m.in. indywidualne spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin życia

Miasto Białystok od lat prowadzi aktywne działania wspierające białostockich seniorów. Realizowanych jest wiele różnorodnych inicjatyw, w których uczestniczą osoby starsze. Teraz Miasto we współpracy z Białostocką Radą Seniorów rozpoczyna nowy projekt „Siła Seniora”. 

„Siła Seniora” to projekt, który służy ograniczeniu wykluczenia społeczno-kulturalnego, polepszeniu jakości życia i poczucia współuczestnictwa w życiu społecznym, a także nabywaniu przydatnej wiedzy praktycznej. Promuje aktywność ruchową, zdrowy styl życia, podnosi świadomość zdrowotną.

Działania w ramach tego projektu podzieliliśmy na 3 bloki. Pierwszy to porady związane z walką z wykluczeniem cyfrowym. Drugi blok to są zajęcie edukacyjno-kulturalne, a trzeci to zajęcia sportowo-rekreacyjne. Będziemy realizowali cykl takich spotkań, w sumie będzie to 60 godzin. Cały projekt będziemy realizowali do końca tego roku. Starsi mieszkańcy Białegostoku już mogą zgłaszać się na indywidualne spotkania – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

Przewodnicząca Białostockiej Rady Seniorów Bożena Bednarek cieszy się przede wszystkim z możliwości indywidualnego spotkania ze specjalistami.

Wartością tego pomysłu jest to, że będą to spotkania jeden do jednego, czyli uwzględniające prawdziwe potrzeby konkretnej osoby. Jedna jest szybsza, lepsza w jednej sferze, a w drugiej ma problemy, więc to jest dla mnie bardzo ważne – wyjaśnia Bożena Bednarek.

Szczegółowe informacje i harmonogram znajdują się na stronie Centrum Aktywności Społecznej.

 

 

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top