Białostocka Jadłodzielnia czynna także w święta

Białostocka Jadłodzielnia czynna także w święta

Wyjątkowo w święta do białostockiej jadłodzielni można przynosić nie tylko produkty spożywcze, ale też świąteczne potrawy. Chodzi o to, by podzielić się jedzeniem z potrzebującymi i nie marnować żywności – informują pracownicy jadłodzielni

Jadłodzielnia działa w Białymstoku przy ul. Krakowskiej 1 jest otwarta od poniedziałku do soboty. W związku ze świętami Bożego Narodzenia miejsce będzie też czynne w wigilię i dwa świąteczne dni w godz. 10:00-18:00.

Zgodnie z regulaminem w jadłodzielni można zostawić niezagospodarowaną żywność nadającą się do jedzenia, wyłącznie produkty zapakowane fabrycznie, w nieuszkodzonych opakowaniach, zapakowane pieczywo i wyroby piekarnicze, warzywa i owoce.

W okresie świątecznym znika regulamin obostrzony, który mamy, żeby jak najmniej żywności tutaj się zmarnowało, żeby każdy mógł skorzystać – powiedziała Polskiemu Radiu Białystok Monika Lewko z Fundacji Spe Salvi, która prowadzi białostocką jadłodzielnię.

Do jadłodzielni można przynieść w okresie świątecznym, ale także po świętach, do piątku, przygotowane w domu potrawy. Monika Lewko zaapelowała, aby te potrawy przynieść w szklanych czy plastikowych pojemnikach i podpisać je datą wykonania. Dodała, że warto też zapakować te potrawy w mniejsze pojemniki, dzięki temu więcej osób będzie mogło skorzystać.

Do dyspozycji w jadłodzielni są półki i lodówki, w których można potrawy zostawiać, ale też brać. Lewko powiedziała, że wolontariusze będą starali się zaglądać i sprawdzać, ale – jak podkreśliła – na stałe w punkcie nikogo nie ma, aby zapewnić też komfort osobom, które chcą skorzystać z pomocy, a obecność kogoś może je krępować.

Fundacja poszukuje też kierowców wolontariuszy, którzy będą mogli odebrać potrawy albo zawieźć je osobom potrzebującym. Lewko powiedziała, że są osoby, do których wolontariusze co roku starają się dotrzeć.

Potrawy i artykuły spożywcze można też przynosić do jadłodzielni działającej w Łomży przy parafii Miłosierdzia Bożego i prowadzona jest we współpracy z Fundacją Międzynarodowy Instytut Rozwoju Dzieci i wsparciu miasta. Łomżyńska jadłodzielnia jest otwarta całodobowo przez cały tydzień.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top