Białystok. 1 lipca rozpoczęły się roboty na przejeździe kolejowo-drogowym w ciągu ul. Sitarskiej

Białystok. 1 lipca rozpoczęły się roboty na przejeździe kolejowo-drogowym w ciągu ul. Sitarskiej

Od 1 lipca prace na przejeździe kolejowo-drogowym w ul. Sitarskiej w Białymstoku

W poniedziałek 1 lipca rozpoczęły się roboty na przejeździe kolejowo-drogowym w ciągu ul. Sitarskiej w Białymstoku, na linii kolejowej nr 37 Białystok – Zubki Białostockie.

Na potrzeby prac inwestycyjnych do 5 lipca w godzinach nocnych od godz. 22:00 do godz. 06:00 obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. Wyznaczono objazdy ulicą Radzymińską oraz Aleją 100-lecia Państwa Polskiego. Nowa organizacja ruchu została uzgodniona z zarządcą drogi i policją. Przypominamy kierowcom o zwracaniu uwagi na oznakowanie i zachowaniu ostrożności.

Prace na przejeździe związane są z budową linii kolejowej Rail Baltica – nowoczesny system sterowania zainstalowany na stacji Białystok sięga również tutaj. Bliskie położenie przejazdu w pobliżu ruchliwego skrzyżowaniu ulic Sitarskiej i Poleskiej wymagało zastosowania odpowiednich rozwiązań technicznych. Instalowane będą nowe urządzenia przejazdowe, które zapewnią bezawaryjne działanie i zwiększą bezpieczeństwo ruchu pociągów oraz samochodów. Sygnalizacja przejazdowa będzie między innymi powiązana z sygnalizacją uliczną, co umożliwi kierowcom lepszą orientację – poinformował Tomasz Łotowski z zespołu prasowego PKP PLK SA.

Harmonogram prac został przygotowany we współpracy z Urzędem Miejskim w Białymstoku w taki sposób, aby możliwie zminimalizować czas utrudnień dla kierowców.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top