Białystok. 26 lutego rozpocznie się rekrutacja do szkół podstawowych

Białystok. 26 lutego rozpocznie się rekrutacja do szkół podstawowych

W poniedziałek (26 lutego) rozpocznie się rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Białystok

Na uczniów czeka ponad 3,5 tys. miejsc w 39 szkołach.

Rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych Miasta Białegostoku na rok szkolny 2024/2025 potrwa do 8 marca (do godziny 15.00). W tym czasie rodzice powinni złożyć wnioski o przyjęcie dzieci do klasy pierwszej wybranej placówki nieobwodowej, jak i zgłoszenia do placówek obwodowych.

Rekrutacja przebiega z wykorzystaniem systemu elektronicznego. Link do systemu zostanie zamieszczony na stronie www.bialystok.pl w zakładce „Edukacja” 26 lutego. Kryteria rekrutacji do szkół podstawowych są takie same, jak w tym roku szkolnym. Zostały one określone w uchwale nr XIX/316/20 Rady Miasta Białystok z 15 stycznia 2020 r.

Warto pamiętać, że postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest dla kandydatów zamieszkałych w Białymstoku poza obwodem danej szkoły podstawowej. Kandydaci do szkół obwodowych przyjmowani są z urzędu na podstawie zgłoszenia – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Dzieci z Ukrainy mieszkające w Białymstoku biorą udział w rekrutacji na zasadach ogólnych.
Do rekrutacji do I klasy na przyszły rok szkolny przystąpi – według danych demograficznych – 3 129 dzieci.

Miasto Białystok przygotowało w 39 szkołach podstawowych 3525 miejsc w 131 oddziałach ogólnodostępnych oraz 85 miejsc w 17 oddziałach integracyjnych.

1 września 2023 r. w klasach pierwszych rozpoczęło naukę prawie 3 135 uczniów w 39 miejskich podstawówkach.
Rekrutacja do klas czwartych sportowych i mistrzostwa sportowego na rok szkolny 2024/2025, tak jak w ubiegłym roku, jest prowadzona z użyciem systemu informatycznego. Wniosek o przyjęcie kandydata dostępny jest w wybranej szkole lub na stronie internetowej.

 

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top