Białystok. 30-latek zatrzymany za rozbój na ekspedientce

Białystok. 30-latek zatrzymany za rozbój na ekspedientce

Niespełna doby potrzebowali kryminalni z białostockiej komendy miejskiej do zatrzymania podejrzanego o dokonanie rozboju na ekspedientce

W środę tuż przed północą na osiedlu Antoniuk do sklepu spożywczego wszedł zamaskowany mężczyzna, który zamiast zapłacić za paczkę chipsów, wyciągnął z kieszeni gaz i zaatakował ekspedientkę.

Chwilę później zaczął zabierać z kasy pieniądze i zażądał wydania kolejnych. Po zabraniu łupu uciekł ze sklepu. Pokrzywdzona kobieta natychmiast powiadomiła policjantów, którzy od pierwszych chwil zaczęli ustalać tożsamość napastnika.

Kilkanaście godzin później mundurowi zapukali do drzwi mieszkania, gdzie przebywał podejrzewany 30-latek. W mieszkaniu mundurowi zastali także jego siostrę, która okazała się być poszukiwana do odbycia kary 10 dni pozbawienia wolności za popełnione wykroczenia. W związku z tą sprawą zatrzymana została także przebywająca w mieszkaniu nastolatka. W domu, gdzie przebywał podejrzewany, policjanci znaleźli pieniądze i pojemnik z gazem pieprzowym.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a nastolatka do policyjnej izby dziecka. Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top